ליסינג לרכב יד שנייה


בחור יושב ברכב יד שנייה שקנה בעסקת ליסינג

 

רכישת רכב בישראל נחשבת להוצאה השנייה בגודלה לאחר קניית נדל”ן. בניגוד למדינות מפותחות אחרות, המחירים בשוק הרכב נותרו גבוהים למדי ומקשים על נהגים רבים לרכוש רכבים חדשים מסוכנות. קניית רכב יש שנייה, לעומת זאת, שמהווה אופציה זולה יותר, כרוכה בחיפושים ארוכים אחר רכב במצב מכאני מספק.

מימון רכב בליסינג

בשנים האחרונות, החלה לצבור פופולאריות שיטה חדשה למימון רכב באמצעות ליסינג, שהיא במהותה השכרה ארוכת טווח של רכב לשימוש אישי. המאפיינים של כלי רכב כמוצרים שמאבדים מערכם בצורה מהירה הופכים את השיטה למשתלמת למדי.

מימון רכב באמצעות ליסינג מאפשר לאנשים רבים, שאין ברשותם הון עצמי גבוה, לקבל רכב לרשותם באמצעות ליסינג לרכב משומש תוך כדי תשלום חודשי לא גבוה. בנוסף לכך, ישנו חיסכון משמעותי בזמן החיפושים ויתרון בקנייה מחברה גדולה שעוסקת בשוק המכוניות.

קיימות שתי שיטות עיקריות של ליסינג, כאשר האחת מיועדת בעיקר לשוק העסקי (ליסינג תפעולי) והשנייה מכוונת אל השוק הפרטי (ליסינג מימוני). ליסינג תפעולי מהווה רמה גבוהה יותר של השכרה וכרוך בתשלום חודשי גבוה יותר לעומת הליסינג המימוני. עם זאת, כאשר מדובר בחברה עסקית, ישנן הטבות מס שהופכות את הליסינג לעסקה משתלמת יותר.

במהלך כל תקופת ליסינג תפעולי, החברה היא זו שאחראית על טיפולים ותשלומים של אגרות, ביטוחים, רישיונות ועוד (בניגוד לליסינג מימוני, שם האחריות היא על הנהג).

ליסינג לרכב יד שנייה – איך זה עובד?

הלקוח שמעוניין לרכוש רכב, מגיע לאחת מחברות הליסינג ובוחר במכונית שבה הוא מעוניין. במעמד החתימה הוא משלם מקדמה של כ-15% מעלות הרכב וקובע את תקופת הליסינג שבה הוא מעוניין. במהלך תקופת ההשכרה, הלקוח משלם סכום קבוע לחברת הליסינג עבור השימוש ברכב, כאשר התשלום הוא בדרך כלל מייצג את ירידת הערך בלבד .

בסיום תקופת הליסינג, עומדות לרשות הלקוח שלוש אפשרויות – רכישת הרכב במחיר אטרקטיבי באחד מהמסלולים שזמינים בחברה, החלפת הרכב או סיום העסקה.

במידה ואתה רוצה להשוות בין אפשרויות שונות של ליסינג לרכב יד שנייה, תוכל לעשות את זה בקלות דרך פורטל רק תבקש מימון רכב. השאר את הפרטים האישיים שלך בעמוד זה ואנו מבטיחים ליצור אתך קשר טלפוני במהירות האפשרית.