ירידת ערך לאחר תאונה


רכב לאחר תאונה

ירידת ערך הרכב לאחר תאונה הוא נושא חשוב המעסיק רבים מאיתנו, במיוחד כאשר אנו מתכננים למכור את הרכב המשומש שנפגע בתאונה או כאשר אנו מתכננים לרכוש רכב יד 2 וגילינו שהוא עבר תאונה. כמו כן, הנושא חשוב כאשר עלינו לרכוש ביטוח רכב, כיוון שאם ערכו נמוך ממחירי השוק באפשרותנו להוזיל את עלויות הפוליסה.

למעשה, ירידת ערך הרכב מתחילה מיד כבר לאחר הסרת הניילונים ונסיעה קצרה במכונית החדשה שרכשנו. יחד עם זאת, בעקבות תאונה בה הרכב נפגע יש ירידת ערך משמעותית הבאה לידי ביטוי במחיר הרכב כאשר אנו רוצים למכור אותו או לבצע עסקת טרייד אין.

חישוב ירידת ערך

מקובל לחשב שיעור ירידת ערך לרכב מדי שנה בכ-13% עד 15%, הירידה המשמעותית ביותר היא בשנה הראשונה. שיעור ירידת הערך מושפע מכמה גורמים כגון סוג רכב, מוניטין של היצרן, מותג, פופולריות בשוק ועוד.

היסטוריית התאונות של הרכב מהווה רכיב משמעותי בחישוב ירידת ערך, כאשר רכב שעבר תאונה עשוי לאבד מערכו מעבר לשיעור שנקבע עקב ירידת הערך השנתית על פי מחירוני הרכב. שמאי מוסמך אחראי על חישוב ירידת ערך הרכב לאחר תאונה, יש הבדל משמעותי בין תאונה קלה לקשה, וכמובן בהתאם לחומרת הנזקים שנגרמו לרכב שעבר תאונה.

למידע נוסף בנושא ירידת ערך רכב לאחר תאונה הנכם מוזמנים לפנות ליועצים של רק תבקש מימון רכב. השאירו פרטים בטופס למטה ואנו נחזור אליכם בהקדם.