הלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים


פגישת אנשי עסקים בנוגע להלוואה
עסקים קטנים סובלים ממצוקת אשראי קשה, הם מתקשים לגייס הלוואות מהבנקים המסחריים, ואם הבנק מאשר להם הלוואה בדרך כלל הוא יציע הלוואה יקרה. הממשלה מודעת למצוקת האשראי ממנה סובלים העסקים הקטנים, לכן הוחלט להקים את הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים. הסוכנות מנהלת קרן הלוואות לעסקים קטנים בערבות המדינה, הקרן הייעודית מציעה הלוואות נוחות בתנאים אטרקטיביים יותר בהשוואה לתנאי ההלוואות מהבנקים.

פעילותה של קרן ההלוואות לעסקים קטנים בערבות המדינה

קרן הלוואות לעסקים קטנים בערבות המדינה הוקמה במטרה לסייע ליזמים ולבעלי עסקים לגייס אשראי בתנאים נוחים. הקרן מציעה הלוואות בשלושה מסלולים עיקריים:

קבל הלוואה לעסק
בתנאים הטובים ביותר
הגש בקשה אונליין וקבל תשובה מיידית
סמן את סכום ההלוואה שברצונך לקבל
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
50,000
2,000,000
סכום נבחר 100,000 ש"ח
פרטי התקשרות ומטרת ההלוואה
אנא הזן את שמך השם נקלט בהצלחה
אנא הזן מספר טלפון נייד הטלפון תקין, ממשיכים!

מה סוג העסק לו דרושה ההלוואה?

עסק חדש
עוסק פטור
עוסק מורשה
חברה בע"מ
אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

נצטרך ממך מספר פרטים נוספים לבדיקת ההלוואה

(זה ייקח פחות מדקה, מבטיחים!)

מהו המחזור השנתי של העסק?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת המחזור השנתי
10,000,000
0

סוג ההלוואה הרצוי

הלוואה בערבות המדינה
סולו מהבנק - (עד 5 ימים)
חוץ בנקאי
לא משנה לי סוג ההלוואה
ממשיכים לוותק החברה

מהו וותק החברה שלך בשנים?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הוותק
20
1

האם יש לך נכסים?

דירה/בית פרטי
מסחרי-משרד, חנות
מגרש
אין נכסים
מצוין! ממשיכים

מה הגיל שלך ?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הגיל
90
18

מאיזה איזור בארץ העסק?

צפון-רמת הגולן והגליל
חיפה והקריות
חדרה, זכרון והעמקים
אזור השרון
אזור המרכז
אזור ירושלים והסביבה
אזור השפלה עד אשקלון
אזור הדרום
אזור אילת והסביבה
מעולה, כמעט וסיימנו

מה מצב חשבון הבנק שלך?

חשבון תקין (לא הוגבל אף פעם)
חשבון תקין (לא הוגבל ב5 שנים האחרונות)
חשבון הוגבל (בחמש שנים האחרונות)
חשבון מוגבל (יש אופציה לערבים)
היה עיקול על החשבון
חזרו שיקים בחשבון

האם יש לך תיקים בהוצאה לפועל?

אין תיקים
יש תיקים
עוברים לשלב הבא

האם יש נכסים בבעלותך?

רכב בבעלותי
דירה ללא משכנתא
דירה עם משכנתא של עד 50%
דירה עם משכנתא של מעל 50%
אין רכב ודירה
אחר

האם יש לך כרטיס אשראי?

כן
לא
שאלה אחרונה וסיימנו

שלב אחרון וסיימנו!

ציין את תחום פעילות העסק והערות נוספות במידה ויש פרט בבקשה את תחום פעילות העסק

• מסלול עסק בהקמה
• מסלול השקעות
• מסלול הון חוזר

בנוסף, הקרן לעסקים קטנים מציעה הלוואות אטרקטיביות לתעשיינים וליצואנים, כל עוד הם עומדים בקריטריונים.

מדוע משתלם לקחת הלוואה בערבות המדינה לעסק קטן?

בעלי עסקים קטנים רגילים לפנות לבנק שלהם כאשר הם זקוקים להלוואה, ורבים מהם לא בודקים פתרונות מימון ואשראי נוספים. הבנקים אינם ממהרים להעניק הלוואות לעסקים קטנים כיוון שהם רואים בהם סיכון. למעשה, יש צדק בטענת הבנקים כיוון שעסקים קטנים רבים נסגרים מדי שנה, מסיבות שונות ומגוונות, ביניהן ניהול כושל.

כדאי לדעת כי הלוואה בערבות המדינה לעסק קטן נחשבת לאטרקטיבית ולמשתלמת יותר בהשוואה להלוואה מהבנקים המסחריים מהסיבות הבאות:

פריסת תשלומים ארוכה – קרן ההלוואות לעסקים קטנים בערבות מדינה מציעה פריסת תשלומים ארוכה, עד 5 שנים. כך העסק יכול לעמוד בהחזרים חודשיים יחסית נמוכים שאינם משפיעים על תזרים המזומנים ועל התפקוד של העסק.
ריבית נוחה – הלוואות מהקרן בערבות המדינה נחשבות לאטרקטיביות בגלל הריבית הנוחה, כדאי לדעת כי הבנקים המלווים את הפעילות הפיננסית של הקרן מחויבים על פי כללי המכרז להציע ריבית שלא תעלה על פריים + 3.5%. בדרך כלל, בעלי העסקים הקטנים זוכים לריבית נוחה יותר לעומת הלוואה דרך הבנק, וכדאי לנצל זאת כדי להוזיל את עלויות המימון והאשראי של העסק.
גרייס – הקרן בערבות המדינה לעסקים קטנים מציעה ללווים אפשרות לדחות את תשלומי ההחזר לתקופה של עד 6 חודשים. עבור עסקים קטנים תקופת הגרייס מהווה כמו חמצן לנשימה ומסייעת להם להתמודד טוב יותר עם ההחזרים החודשיים ופירעון ההלוואה.
ערבות גבוהה מצד המדינה – המדינה מעמידה ערבות גבוהה כנגד ההלוואות הניתנות דרך קרן הסיוע לעסקים קטנים. הקרן מציעה הלוואות עם ערבות עד 75% מסכום ההלוואה, זו הקלה משמעותית עבור העסקים הקטנים כיוון שעליהם להעמיד בטחונות נמוכים יחסית שבאפשרותם לגייס, לעומת הלוואה מהבנק המחייבת אותם לדאוג לבטחונות גבוהים יותר, לכן יכולת המינוף של העסק הקטן משתפרת באמצעות הלוואה מהקרן בערבות המדינה.

מסלולי ההלוואות דרך הקרן לעסקים קטנים בערבות המדינה

קרן הלוואות לעסקים קטנים בערבות המדינה מציעה 3 מסלולים עיקריים:

מסלול עסקים בהקמה – ניתן לקבל הלוואה עד 500,000 ₪, לתקופה של עד 5 שנים. היזם נדרש להעמיד בטחונות של 10-25% מסכום ההלוואה. יש להעמיד 10% בטחונות בעבור הלוואה של עד 300,000 ₪ ו-25% בעבור יתרת ההלוואה הגבוהה מ-300,000 ₪, לחלופין אפשר להחתים ערב נוסף עד 40% מסכום ההלוואה.
מסלול השקעה – הלוואה נוחה לעסקים קטנים הזקוקים למימון לצורך השקעות בעסק, לדוגמה למימון שיפוצים בעסק, לרכישת מכונות חדשות או יד 2, לרכישת ציוד ומלאי, לפיתוח ולהרחבת העסק ועוד. גובה ההלוואה לעסק עם מחזור מכירות שנתי עד 6.25 מיליון ₪ הוא עד 500,000 ₪. גובה ההלוואה לעסק בעל מחזור מכירות שנתי מעל 6.25 מיליון ₪ הוא עד 8% מהמחזור בשנה הקודמת להגשת הבקשה להלוואה.
מסלול הון חוזר – זהו אחד ממסלולי ההלוואות הפופולריים ביותר, ההלוואה מיועדת לסייע לעסקים להתגבר על פער תזרימי. מסלול הון חוזר מתאים לעסקים קטנים הזקוקים להלוואה מסיבות כגון מימון פער תזרימי, מימון יבוא מספקים בחו”ל, מימון לרכישת סחורה וכדומה. גובה ההלוואה לעסק קטן בעל מחזור מכירות שנתי עד 6.25 מיליון ₪ הוא עד 500,000 ₪. עסק בעל מחזור מכירות שנתי מעל 6.25 מיליון ₪ יכול לקבל הלוואה נוחה עד 8% מהמחזור השנתי בשנה החולפת.

חשוב להדגיש כי הקרן בערבות המדינה לעסקים קטנים מתנה את גובה ההלוואה על פי המחזור השנתי של העסק, למעט במסלול עסק בהקמה. לכן, לעסקים עם מחזור מכירות שנתי של עד 6.25 מיליון ₪ יאושרו הלוואות עד לסכום של 500,000 ₪, העסק נדרש לעד 25% בטחונות. לעסקים עם מחזור מכירות שנתי מעל 6.25 מיליון ₪, הקרן תציע הלוואה עד 8% מהמחזור השנתי, והעסק נדרש לבטחונות עד 25%.

איך להגיש בקשה?

כדי להגיש בקשה להלוואה בערבות המדינה לעסק קטן יש להגיש בקשה מסודרת לאחד משני הגופים המתאמים של הקרן. הגופים המתאמים הם חברת ג’י.אס.אי מחקר אנליטי ומשרד רו”ח עובד בן דוד. זהו השלב הראשון כדי לקבל הלוואה בערבות המדינה לעסק קטן, חשוב למלא בקפידה את הטפסים השונים, יש להכין תוכנית עסקית ולצרף מסמכים נוספים לחיזוק הבקשה.

אמנם, אפשר להכין את הטפסים ולהגיש את הבקשה לגוף המתאם לבד, אך הניסיון מוכיח כי עסקים קטנים שהגישו את הבקשה בעזרת יועץ עסקי המלווה אותם, זכו לקדימות בקבלת ההלוואה. לכן, כדאי להיעזר בגורם מקצועי ומנוסה בגיוס הלוואות לעסקים קטנים בערבות מדינה.

לפני הגשת הבקשה ומילוי הטפסים השונים, חשוב להתייחס לתנאי הסף כדי לבדוק האם העסק עומד בכל הדרישות המוקדמות לקבלת הלוואה בערבות המדינה. הדרישות המוקדמות הן:

• בעל העסק הקטן חייב להשקיע הון עצמי בשיעור של לפחות 20% מסכום ההלוואה שאושרה לו.
• אין לעסק חובות שטרם שולמו לרשויות המס בישראל.
• החשבונות של העסק והחשבונות הפרטיים של בעלי החברה אינם מוגבלים או מעוקלים, ולא מועמדים להגבלה.
• העסק לא נמצא בהליך משפטי שבנק נוקט נגדו, לרבות הליכי הוצאה לפועל.
• העסק לא נמצא בהליכי כינוס נכסים, פירוק, הקפאת הליכים ו/או הסדר מול נושים.

מהו התהליך כדי לקבל הלוואה בערבות המדינה לעסקים קטנים?

התהליך על מנת לקבל הלוואה נוחה דרך קרן ההלוואות לעסקים קטנים בערבות מדינה מבוסס על 4 שלבים עיקריים:

שלב ראשון – מילוי טפסים, הכנת תוכנית עסקית ושליחת בקשה מסודרת עם כל המסמכים הנדרשים לאחד משני הגופים המתאמים של הקרן.
שלב שני – בדיקה יסודית של כלכלן מטעם הגוף המתאם, לרבות פגישה בבית העסק, הכלכלן בודק מהי יכולת הפירעון של העסק, מהו פוטנציאל הצמיחה שלו ועוד. בהתאם להחלטתו הוא יעביר את התיק עם המלצה להמשך טיפול על ידי הבנק המלווה.
שלב שלישי – נציגי הבנק בוחנים את הבקשה להלוואה, הם בודקים מהי יכולת הפירעון של העסק כדי להחליט האם לאשר את ההלוואה ובאיזה תנאים.
שלב רביעי – ועדת האשראי של הקרן לעסקים קטנים בערבות המדינה מתכנסת כדי לדון בבקשה ולקבל החלטה סופית. נציגי ועדת האשראי בוחנים את סכום ההלוואה ותנאיה, ומגבשים החלטה סופית.

כמו כן, יש לשלם אגרה בסך 250 ₪ לפקודת החשב הכללי במשרד האוצר. העמלה נגבית לצורך בדיקה כלכלית על ידי הגוף המתאם של הקרן. את האגרה כדאי לשלם באמצעות שירות התשלומים הממשלתי באינטרנט.

לסיכום, הלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים מאפשרות ליזמים ולבעלי עסקים לקבל מימון בתנאים נוחים ואטרקטיביים בהשוואה לחלופות הקיימות. הקרן בערבות המדינה מציעה מימון אטרקטיבי להקמה עסק קטן חדש, למימון הון חוזר ולהשקעות בעסק הקיים. אם יש בבעלותכם עסק קטן מומלץ גם לכם לבדוק את זכאות העסק שלכם לקבלת הלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים.

בעזרת היועצים של רק תבקש הלוואות לעסקים תוכלו להגיש בקשה מסודרת ומקצועית על מנת לשפר משמעותית את הסיכוי שלכם לקבל הסיוע האטרקטיבי. השאירו פרטים באתר ואנו נחזור אליכם בהקדם ונלווה אתכם עד קבלת ההלוואה.