קבלת הלוואה שנייה מהקרן בערבות המדינה – האם זה אפשרי?

קבל הלוואה לעסק

בתנאים הטובים ביותר

הגש בקשה אונליין וקבל תשובה מיידית

סמן את סכום ההלוואה שברצונך לקבל
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
50,000
2,000,000
סכום נבחר 100,000 ש"ח
פרטי התקשרות ומטרת ההלוואה
אנא הזן את שמך השם נקלט בהצלחה
אנא הזן מספר טלפון נייד הטלפון תקין, ממשיכים!

מה סוג העסק לו דרושה ההלוואה?

עסק חדש
עוסק פטור
עוסק מורשה
חברה בע"מ
אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

נצטרך ממך מספר פרטים נוספים לבדיקת ההלוואה

(זה ייקח פחות מדקה, מבטיחים!)

מהו המחזור השנתי של העסק?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת המחזור השנתי
10,000,000
0

סוג ההלוואה הרצוי

הלוואה בערבות המדינה
סולו מהבנק - (עד 5 ימים)
חוץ בנקאי
לא משנה לי סוג ההלוואה
ממשיכים לוותק החברה

מהו וותק החברה שלך בשנים?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הוותק
20
1

האם יש לך נכסים?

דירה/בית פרטי
מסחרי-משרד, חנות
מגרש
אין נכסים
מצוין! ממשיכים

מה הגיל שלך ?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הגיל
90
18

מאיזה איזור בארץ העסק?

צפון-רמת הגולן והגליל
חיפה והקריות
חדרה, זכרון והעמקים
אזור השרון
אזור המרכז
אזור ירושלים והסביבה
אזור השפלה עד אשקלון
אזור הדרום
אזור אילת והסביבה
מעולה, כמעט וסיימנו

מה מצב חשבון הבנק שלך?

חשבון תקין (לא הוגבל אף פעם)
חשבון תקין (לא הוגבל ב5 שנים האחרונות)
חשבון הוגבל (בחמש שנים האחרונות)
חשבון מוגבל (יש אופציה לערבים)
היה עיקול על החשבון
חזרו שיקים בחשבון

האם יש לך תיקים בהוצאה לפועל?

אין תיקים
יש תיקים
עוברים לשלב הבא

האם יש נכסים בבעלותך?

רכב בבעלותי
דירה ללא משכנתא
דירה עם משכנתא של עד 50%
דירה עם משכנתא של מעל 50%
אין רכב ודירה
אחר

האם יש לך כרטיס אשראי?

כן
לא
שאלה אחרונה וסיימנו

שלב אחרון וסיימנו!

ציין את תחום פעילות העסק והערות נוספות במידה ויש פרט בבקשה את תחום פעילות העסק

חתימה על טופס להלוואה שנייה בערבות המדינה

הקרן להלוואות בערבות המדינה פועלת מזה למעלה מעשור, הקרן הוקמה במטרה לסייע לעסקים קטנים ובינוניים המתקשים לגייס אשראי ומימון. במרץ 2016 החלה לפעול הקרן החדשה לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה, מדי שנה עסקים רבים בכל הארץ זוכים להלוואות במסלולים שונים, ונהנים מתנאים נוחים ומשתלמים.

אחת השאלות הנפוצות למומחים המלווים עסקים המגישים בקשה למימון מהקרן היא: קבלת הלוואה שנייה מהקרן בערבות המדינה – האם זה אפשרי? זו שאלה שכיחה מאחר ורוב היזמים ובעלי העסקים משוכנעים כי ניתן לקבל הלוואה באופן חד פעמי מהקרן בערבות המדינה, בעוד שההיפך הוא הנכון. לכן, בתנאים מסוימים ישנה אפשרות לקבל הלוואה נוספת מהקרן בערבות המדינה, וכדאי לבדוק את הזכאות לפני שמחפשים פתרונות מימון אחרים, ולרוב יקרים יותר.

מתי אפשר להגיש בקשה נוספת להלוואה מהקרן בערבות המדינה?

אם העסק שלך קיבל בעבר הלוואה מהקרן בערבות המדינה, וכל עוד העסק שילם כבר מחצית מסכום ההלוואה, באפשרותך להגיש בקשה נוספת להלוואה באחד המסלולים האפשריים, ובכפוף לתנאי הסף שנקבעו על ידי ועדת האשראי של הקרן.

כמו כן, כדאי לדעת כי עסק שקיבל הלוואה בסכום הנמוך מ-500,000 ₪ או סכום קטן מ-8% מהמחזור השנתי, רשאי להגיש בקשה לקבלת הלוואה נוספת מהקרן אך רק לאחר 6 חודשים מאישור ההלוואה הקודמת. אגב, באמצעות ההלוואה החדשה ניתן לפרוע גם את ההלוואה הקודמת.

לכן, אם העסק שלך הגיש בעבר בקשה וזכה בהלוואה מהקרן בערבות המדינה אך לא קיבלת את הסכום המקסימלי האפשרי במסלול מסוים, בהתאם למחזור המכירות השנתי של העסק, תוכל להגיש בקשה להלוואה נוספת מהקרן. למעשה, זו הלוואה משלימה לסכום המקסימלי האפשרי במסלול מסוים שהקרן בערבות המדינה מציעה, אך את הבקשה אתה יכול להגיש רק לאחר חצי שנה מאישור ההלוואה הראשונה.

כדי להבין את הנושא היטב, או מביאים בפניכם דוגמה מספרית להמחשת העניין. נניח ועסק קטן בעל מחזור מכירות שנתי של 4 מיליון ₪ מעוניין לקחת הלוואה מהקרן בערבות המדינה. אם העסק ביקש הלוואה בסך 500,000 ₪ אך אושרו עבורו רק 300,000 ₪, לאחר בדיקת כלכלן של הגוף המתאם והחלטת הבנק המלווה, אחרי חצי שנה בעל העסק יכול להגיש בקשה נוספת להלוואה בסך 200,000 ₪, כלומר הוא מגיש בקשה להשלמת ההלוואה הקודמת עד לסכום המקסימלי. למעשה, העסק מקבל את הסכום המקסימלי בגובה 500,000 ₪ בשתי פעימות. ראוי לציין כי את ההלוואה המשלימה ניתן לקבל רק מהבנק המלווה שבעל העסק בחר בהלוואה הראשונה.

אפשרות לקבל הלוואה נוספת מהקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה היא לאחר פירעון של מחצית מסכום ההלוואה הראשונה שאושרה לעסק. עסק הזקוק להלוואה נוספת יכול להגיש בקשה חדשה, רק לאחר שפרע לפחות מחצית מסכום ההלוואה הראשונה שאושרה לו, ניתן להגיש בקשה על מלוא הסכום האפשרי, ובאמצעות ההלוואה החדשה ניתן לפרוע את יתרת ההלוואה הראשונה.

כדי להבין את הנושא, לפניכם דוגמה עם נתונים כספיים. נניח ועסק מסוים בעל מחזור מכירות של 4 מיליון ₪, הגיש בקשה להלוואה בסכום של 400,000 ₪, וועדת האשראי אישרה לו את הסכום. לאחר שהעסק פרע מחצית מסכום ההלוואה, כלומר לפחות 200,000 ₪, הוא יכול להגיש בקשה חדשה להלוואה נוספת מהקרן בערבות המדינה. לאחר בדיקת הבקשה וכל עוד העסק פרע את תשלומי ההחזר החודשיים בזמן וללא עיכובים, נציגי הקרן יכולים לאשר לו את ההלוואה הנוספת. עם זאת, בדרך כלל ועדת האשראי תדרוש מהעסק לפרוע את יתרת סכום ההלוואה הראשונה באמצעות ההלוואה החדשה, וההפרש יכול לשמש את העסק למרות שונות כמו השקעה, רכישת מכונות וציוד, הון חוזר ועוד. העסק יכול להגיש בקשה להלוואה בסכום המקסימלי, כלומר 500,000 ₪ במקרה של עסק קטן או 8% מהמחזור השנתי במקרה של עסק בינוני בעל מחזור מכירות מעל 6.25 מיליון ₪.

קבלת הלוואה שנייה או שלישית מהקרן בערבות המדינה

חשוב לציין כי קבלת הלוואה שנייה מהקרן בערבות המדינה אפשרית, לאחר פירעון מלא של ההלוואה הקודמת. למעשה, על פי מדיניות הקרן ניתן לקחת גם הלוואה שלישית לאחר פירעון ההלוואות הקודמות, אך אין אפשרות לקבל יותר מ-3 הלוואות מהקרן בערבות המדינה.

לכן, עסק שקיבל בפעם הראשונה הלוואה במסלול השקעות או מסלול אחר ופרע את מלוא ההלוואה, יכול להגיש בקשה להלוואה שנייה. עסקים רבים לוקחים את ההלוואה לתקופה המקסימלית האפשרית, עד 5 שנים, לכן רק לאחר תקופה זו הם יכולים להגיש בקשה להלוואה נוספת מהקרן. יחד עם זאת, אם העסק התקשה לפרוע את תשלומי ההחזר של ההלוואה הראשונה בזמן, ובמידה וחלו עיכובים בתשלומים, הסיכוי לקבל הלוואה שנייה קטן יותר באופן משמעותי.

אם אתה מתכנן לקחת הלוואה מהקרן בערבות המדינה עליך לפרוע את תשלומי ההחזר בזמן, ללא בעיות ועיכובים מיותרים. הלוואות מהקרן בערבות המדינה מוענקות בריבית אטרקטיבית ובתנאים מעולים, אלפי עסקים זוכים מדי שנה בסיוע האטרקטיבי ובהלוואות בריבית נוחה מהמקובל להלוואות דומות בבנקים, לכן אין לקחת סיכונים מיותרים וחשוב לפרוע את ההלוואה בזמן כדי להשאיר סיכוי לקבל הלוואה שנייה או משלימה לעסק שלך.

כדי לשפר את הסיכוי לקבלת הלוואה שנייה או משלימה מהקרן בערבות המדינה מומלץ להיעזר ביועצים המנוסים של רק תבקש הלוואות לעסקים. אנו מסייעים מדי שנה למאות יזמים ובעלי עסקים קטנים ובינוניים בפתרונות מימון ואשראי בתנאים המשתלמים ביותר, ובהגשת בקשה מסודרת הכוללת תוכנית עסקית לקבלת הלוואות מקרנות מימון בערבות המדינה. השאר פרטיך בטופס למטה ונחזור אליך בהקדם.

נושאים נוספים שיכולים לעניין אתכם:

הלוואה לעסק חדש

הלוואה לעסק קיים