הלוואה בערבות המדינה לבית אבות פרטי


איש עסקים מחזיק בשטרות לאחר הלוואה בערבות המדינה
כ-800,000 קשישים חיים בישראל, עשרות אלפים מהם מתגוררים בבתי אבות ובפתרונות של דיור מוגן. אם בעבר בתי אבות נחשבו למקומות המתאימים רק לחולים סיעודיים ולקשישים הזקוקים להשגחת רפואית צמודה, כיום בתי אבות פרטיים מציעים איכות חיים גבוהה לדיירים, פעילויות רבות ומתקני נופש ופנאי. אוכלוסיית הקשישים בארץ הולכת וגדלה כתוצאה מהשינוי בתוחלת החיים, לכן ישנה דרישה לבתי אבות חדשים.

ענף בתי האבות הפרטיים בישראל

בישראל יש שלושה פתרונות לקשישים- בית אבות סיעודי, בית אבות רגיל ודיור מוגן. בתי אבות סיעודיים ורגילים נתמכים על ידי הממשלה, בעוד בית אבות פרטי המציע גם דיור מוגן נמצא בבעלות פרטית, זהו עסק לכל דבר, והמחירים לשהייה ולמגורים במוסד הפרטי גבוהים יותר.

קבל הלוואה לעסק
בתנאים הטובים ביותר
הגש בקשה אונליין וקבל תשובה מיידית
סמן את סכום ההלוואה שברצונך לקבל
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
50,000
2,000,000
סכום נבחר 100,000 ש"ח
פרטי התקשרות ומטרת ההלוואה
אנא הזן את שמך השם נקלט בהצלחה
אנא הזן מספר טלפון נייד הטלפון תקין, ממשיכים!

מה סוג העסק לו דרושה ההלוואה?

עסק חדש
עוסק פטור
עוסק מורשה
חברה בע"מ
אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

נצטרך ממך מספר פרטים נוספים לבדיקת ההלוואה

(זה ייקח פחות מדקה, מבטיחים!)

מהו המחזור השנתי של העסק?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת המחזור השנתי
10,000,000
0

סוג ההלוואה הרצוי

הלוואה בערבות המדינה
סולו מהבנק - (עד 5 ימים)
חוץ בנקאי
לא משנה לי סוג ההלוואה
ממשיכים לוותק החברה

מהו וותק החברה שלך בשנים?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הוותק
20
1

האם יש לך נכסים?

דירה/בית פרטי
מסחרי-משרד, חנות
מגרש
אין נכסים
מצוין! ממשיכים

מה הגיל שלך ?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הגיל
90
18

מאיזה איזור בארץ העסק?

צפון-רמת הגולן והגליל
חיפה והקריות
חדרה, זכרון והעמקים
אזור השרון
אזור המרכז
אזור ירושלים והסביבה
אזור השפלה עד אשקלון
אזור הדרום
אזור אילת והסביבה
מעולה, כמעט וסיימנו

מה מצב חשבון הבנק שלך?

חשבון תקין (לא הוגבל אף פעם)
חשבון תקין (לא הוגבל ב5 שנים האחרונות)
חשבון הוגבל (בחמש שנים האחרונות)
חשבון מוגבל (יש אופציה לערבים)
היה עיקול על החשבון
חזרו שיקים בחשבון

האם יש לך תיקים בהוצאה לפועל?

אין תיקים
יש תיקים
עוברים לשלב הבא

האם יש נכסים בבעלותך?

רכב בבעלותי
דירה ללא משכנתא
דירה עם משכנתא של עד 50%
דירה עם משכנתא של מעל 50%
אין רכב ודירה
אחר

האם יש לך כרטיס אשראי?

כן
לא
שאלה אחרונה וסיימנו

שלב אחרון וסיימנו!

ציין את תחום פעילות העסק והערות נוספות במידה ויש פרט בבקשה את תחום פעילות העסק

כאמור, בישראל חיים כ-800,000 קשישים, רוב בני גיל הזהב חיים בקהילה, חלקם הגדול בדירה השייכת להם. עם זאת, בשנים האחרונות החלה מגמה בקרב הקשישים להעדיף מגורים בבתי אבות פרטיים המציעים איכות חיים טובה, השגחת רפואית צמודה, חיי קהילה עשירים ותנאים טובים. נכון לשנת 2018 יש בישראל כ-400 מוסדות למגורי קשישים, ביניהם גם בתי אבות פרטיים.

פתיחת עסק בתחום בתי אבות פרטיים

פתיחת עסק בתחום בתי אבות פרטיים נחשבת להחלטה מצוינת אך נדרשת השקעה כספית גבוהה. יש תחרות בין בתי אבות פרטיים, כדי להשיג לקוחות חדשים יש להשקיע במקום ולהציע מגורים נוחים ותכנים מקוריים לדיירים כמו טיולים, הרצאות, בריכת שחייה, פעילות גופנית ועוד. חשוב לדעת כי אחוזי רווחיות בית אבות פרטי משתנים בהתאם לתפוסה של המקום, מיקום, סוג השירות וקהל היעד אליו פונים. ישנם בתי אבות הפועלים במסגרת דיור מוגן ומציעים חדרים מפוארים ואבזור עשיר, בעוד בית אבות רגיל מציע לרוב חדרים סטנדרטיים, השגחה רפואית צמודה וחדרים לחולים סיעודיים.

חשוב לגייס מימון לפתיחת בית אבות פרטי בתנאים נוחים עם אפשרות לפריסת תשלומים ארוכה, ההשקעה בעסק גדולה ויש להביא גם הון אישי מהבית. כדי לפתוח עסק בתחום בתי אבות פרטיים יש לבחור מקום מתאים, לשפץ אותו, להשקיע בתשתיות מתאימות, לתכנן מטבח וחדר אוכל, ויש להשקיע גם בעיצוב, מתקנים רפואיים, מתקני פנאי וגינה מטופחת.

בניית תוכנית עסקית לבית אבות פרטי

כדי לגייס מימון לפתיחת בית אבות פרטי או לצרכי השקעה והרחבת העסק הקיים חשוב לבנות תוכנית עסקית בעזרת אנשי מקצוע מנוסים. בניית תוכנית עסקית לבית אבות פרטי בעזרת המומחים של רק תבקש הלוואות לעסקים מאפשרת ליזם לשפר את הסיכוי לקבל מימון והלוואות מקרנות בערבות המדינה, בין השאר מקרן הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים.

תוכנית עסקית לבית אבות פרטי כוללת פרקים חשובים כמו תמצית מנהלית, תכנון פיננסי, שיווק, כוח אדם ומבנה ארגוני, סקירת שוק, אפיון קהל יעד, ניתוח מתחרים ועוד. יש להכין תוכנית עסקית באופן מקצועי, התוכנית חשובה ליזם ומסייעת לו לפעול לפי יעדים מוגדרים מראש ולהתכונן פיננסית לקראת ההשקעה הנדרשת להקמת בית האבות ולצרכי ניהול שוטף של המקום בתקופת ההרצה ולאחריה. בכל תוכנית עסקית יש לכלול מידע כמו עלות פתיחת בית אבות פרטי, מימון נדרש, נקודת איזון והחזר השקעה.

התוכנית העסקית נחוצה גם לגיוס הון ממשקיעים, מקרנות מימון, מבנקים ומחברות מימון חוץ בנקאי. הגוף המתאם של קרנות בערבות המדינה דורש לקבל תוכנית עסקית מקצועית על מנת לבחון את הבקשה להלוואה בערבות המדינה, כך גם משקיעים ומנהלי קרנות מימון הזקוקים לתוכנית כדי להחליט האם לאשר את ההלוואה ואם כן באיזה תנאים.

כמה עולה לפתוח בית אבות פרטי

עלות פתיחת בית אבות פרטי עשויה להגיע למאות אלפי שקלים ואפילו למיליונים. העלות משתנה בהתאם לסוג הנכס, גודלו ועלות השיפוצים הנדרשת כדי להתאים אותו לבית אבות העומד בכל התקנים המחייבים. אמנם ניתן לשכור נכס או להקים בית אבות פרטי בנכס הנמצא בבעלות היזם, אך עדיין נדרשת השקעה כספית עצומה בשיפוץ המקום, עיצוב, מתקנים, מטבח מודרני וכמובן בשיווק המקום.

מעבר להשקעה הגבוהה יש לתכנן פיננסית את הניהול העסק בתקופה הראשונה עד לייצוב ההכנסות ואכלוס המקום. יש להעסיק צוות מיומן ומקצועי, להשקיע בציוד רפואי מתקדם, להוציא אישורים מהרשויות הרלוונטיות, לשלם לעורכי דין ועוד. לכן, ברוב המקרים היזם או היזמים צריכים לגייס מימון לפתיחת בית אבות פרטי מבנקים, מחברות מימון פרטיות ובאמצעות קרנות סיוע בערבות המדינה או מקרנות פילנתרופיות.

כיצד לגייס הלוואה מקרנות מדינה להקמת בית אבות פרטי

גיוס אשראי לבית אבות פרטי אפשרי באמצעות הגשת בקשה לקבלת הלוואה בערבות המדינה, יש מספר קרנות אליהן ניתן לפנות, ביניהן קרן הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים. את הבקשה להלוואה בערבות המדינה לבית אבות פרטי יש להגיש לגוף המתאם של קרן הסיוע. יש לצרף לבקשה תוכנית עסקית מפורטת ומסמכים רלוונטיים. הגוף המתאם בוחן את הבקשה, יוצר קשר עם היזם לתיאום פגישה, ובמידה ונציגי הגוף מחליטים לאשר את הבקשה הטיפול מופנה לאחד הבנקים המלווים. נציגי הבנק מחליטים על היקף הסיוע ותנאי ההלוואה, יחד עם נציגי ועדת האשראי של הקרן.

כדי לשפר סיכויים לקבלת הלוואה בערבות המדינה לבית אבות פרטי מומלץ לפנות ליועץ מנוסה המתמחה בתחום. היועצים המנסים של רק תבקש הלוואות לעסקים מסייעים ליזמים רבים בכל התחומים, בין השאר גם ליזמים המעוניינים להקים בית אבות פרטי חדש וליזמים הזקוקים לפתרונות מימון אטרקטיביים כדי להרחיב ולהשקיע בבית אבות פרטי קיים.

הלוואה בנקאית \ חוץ בנקאית לבית אבות פרטי קיים

בעלי בתי אבות פרטיים זקוקים מדי פעם להלוואה נוחה למטרות שונות כמו שיפוץ המקום, הרחבה, שיפור תשתיות, פתיחת מקום חדש ועוד. באמצעות הלוואה בנקאית או הלוואה חוץ בנקאית ניתן לגייס את המימון הנדרש לבית האבות, בעזרת היועצים של רק תבקש הלוואות לעסקים ניתן לשפר תנאים, ולהשוות בין הלוואות מגופים פיננסיים שונים במערכת הבנקאית ומחוצה לה. למעשה, מקבלים החלטה פיננסית שקולה ואחראית וזוכים לפתרונות מימון מותאמים לצרכי העסק והיזם.

טיפים לפתיחת בית אבות פרטי

פתיחת בית אבות פרטי מתחילה בחקר שוק מעמיק ובבדיקת התכנות כלכלית. זו השקעה כספית כבירה שאינה מתאימה לכל אדם, חשוב ללמוד את התחום כדי להבין מהן עלויות ההקמה של בית אבות פרטי, אפשרויות הרווח, נקודת איזון של העסק, הוצאות שוטפות, תחרות בענף וכדומה. לכן, ההמלצה היא לפנות ליועץ עסקי מנוסה כבר בשלב הרעיון, כך זוכים לליווי צמוד לכל אורך הדרך, לגיוס מימון ואשראי בתנאים נוחים ובהתאמה לצרכי היזם, ומקבלים גם ארגז כלים חשוב לניהול יעיל של העסק.

כדי להצליח בתחום יש לספק לקהל היעד תנאים נוחים, כלומר חדרים מרווחים, צוות רפואי צמוד ומקצועי, עובדים בעלי תודעת שירות גבוהה, מיקום נוח, פעילויות מעניינות למשיכת קהל יעד איכותי ובעל אמצעים, ויש להשקיע גם בעיצוב המקום.

למידע נוסף, לשאלות ולסיוע בגיוס מימון להקמת בית אבות פרטי השאר פרטיך באתר. צוות המומחים של רק תבקש הלוואות לעסקים יחזור אליך בהקדם, נשמח לסייע לך לקבל הלוואה בערבות המדינה לבית אבות פרטי ולגייס הון מגופים נוספים, בתנאים אטרקטיביים.