הלוואות בערבות מדינה לעסקים בינוניים

קבל הלוואה לעסק

בתנאים הטובים ביותר

הגש בקשה אונליין וקבל תשובה מיידית

סמן את סכום ההלוואה שברצונך לקבל
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
50,000
2,000,000
סכום נבחר 100,000 ש"ח
פרטי התקשרות ומטרת ההלוואה
אנא הזן את שמך השם נקלט בהצלחה
אנא הזן מספר טלפון נייד הטלפון תקין, ממשיכים!

מה סוג העסק לו דרושה ההלוואה?

עסק חדש
עוסק פטור
עוסק מורשה
חברה בע"מ
אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

נצטרך ממך מספר פרטים נוספים לבדיקת ההלוואה

(זה ייקח פחות מדקה, מבטיחים!)

מהו המחזור השנתי של העסק?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת המחזור השנתי
10,000,000
0

סוג ההלוואה הרצוי

הלוואה בערבות המדינה
סולו מהבנק - (עד 5 ימים)
חוץ בנקאי
לא משנה לי סוג ההלוואה
ממשיכים לוותק החברה

מהו וותק החברה שלך בשנים?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הוותק
20
1

האם יש לך נכסים?

דירה/בית פרטי
מסחרי-משרד, חנות
מגרש
אין נכסים
מצוין! ממשיכים

מה הגיל שלך ?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הגיל
90
18

מאיזה איזור בארץ העסק?

צפון-רמת הגולן והגליל
חיפה והקריות
חדרה, זכרון והעמקים
אזור השרון
אזור המרכז
אזור ירושלים והסביבה
אזור השפלה עד אשקלון
אזור הדרום
אזור אילת והסביבה
מעולה, כמעט וסיימנו

מה מצב חשבון הבנק שלך?

חשבון תקין (לא הוגבל אף פעם)
חשבון תקין (לא הוגבל ב5 שנים האחרונות)
חשבון הוגבל (בחמש שנים האחרונות)
חשבון מוגבל (יש אופציה לערבים)
היה עיקול על החשבון
חזרו שיקים בחשבון

האם יש לך תיקים בהוצאה לפועל?

אין תיקים
יש תיקים
עוברים לשלב הבא

האם יש נכסים בבעלותך?

רכב בבעלותי
דירה ללא משכנתא
דירה עם משכנתא של עד 50%
דירה עם משכנתא של מעל 50%
אין רכב ודירה
אחר

האם יש לך כרטיס אשראי?

כן
לא
שאלה אחרונה וסיימנו

שלב אחרון וסיימנו!

ציין את תחום פעילות העסק והערות נוספות במידה ויש פרט בבקשה את תחום פעילות העסק

איש עסקים עם מחשב נייד ממלא טפסי הלוואה

המשק הישראלי זקוק לעסקים בינוניים רבים כדי לשמור על יציבות כלכלית, ליצור משרות חדשות ולהקטין את האבטלה, וכדי לספק הכנסות גבוהות ממסים לקופת האוצר. למרות החשיבות הרבה של עסקים בינוניים ליציבות המשק והכלכלה בישראל, בעלי העסקים מתקשים לגייס הלוואות ופתרונות מימון ואשראי לצורכי העסק שלהם, לכן הממשלה החליטה להקים את הקרן להלוואות לעסקים בינוניים בערבות המדינה.

הקרן להלוואות בערבות המדינה מוכרת כאפיק מימון אטרקטיבי בעיקר בקרב בעלי עסקים קטנים, בעוד בעלי עסקים בינוניים כמעט ולא מגישים בקשה למימון מהקרן כיוון שהם בדרך כלל מצליחים לקבל אישור להלוואות מהבנקים. לכן, חשוב להדגיש כי הקרן להלוואות לעסקים בינוניים מציעה תנאים נוחים יותר וכדאי לבעלי העסקים העומדים בתנאי הסף להגיש בקשה להלוואה וליהנות מיתרונות רבים ומשמעותיים לעסק.

מאפייני עסק בינוני

הבנקים המסחריים, חברות המימון ומשרד התמ”ת, נוהגים להגדיר עסק בינוני כחברה המעסיקה לפחות 50 עובדים ועד 250 עובדים, ומחזור המכירות השנתי של העסק הוא 25 – 100 מיליון ₪. עסקים בינוניים נחשבים למנוע הצמיחה של המשק המקומי, אלו עסקים הנמצאים בצמיחה מתמדת ושאיפתם לגדול ולצמוח כל הזמן.

למרות חשיבותם של העסקים הבינוניים ליציבות הכלכלה והמשק, ולהכנסות גבוהות עבור המדינה, בעלי עסקים בינוניים מתמודדים עם קשיים רבים, החל מגיוס הלוואות לצורך מימון הון חוזר או השקעה בעסק, ועד קשיי רגולציה ומחסומים ביורוקרטיים המונעים מהעסק לצמוח בהתאם ליעדיו ולשאיפותיו. חשוב לזכור כי עסקים בינוניים מתחרים בעיקר מול העסקים הגדולים, אך ללא יכולת לגייס הלוואות הם מתקשים להתחרות בארגונים הגדולים, ולעתים הם מפספסים פרויקטים שהיו יכולים לסייע לעסק לצמוח ולהתרחב.

הלוואה בערבות המדינה לעסקים בינוניים

מדינת ישראל ניסתה למצוא דרכים שונות כיצד לסייע לעסקים בינוניים לצמוח, למשל באמצעות הטבות מס, מענקי סיוע שונים ועוד. הניסיונות השונים הצליחו לסייע למעט עסקים בינוניים אך המדינה לא הצליחה לפתור את הבעיה. לכן, הוחלט להקים את הקרן בערבות המדינה לעסקים בינוניים, הקרן מציעה 3 מסלולי הלוואות עיקריים, ומספר מסלולים נוספים המיועדים לתעשיינים, לחקלאים וליצואנים.

יזם או בעל עסק בינוני קיים המתכנן להקים חברה חדשה או סניף חדש לעסק, יכול להגיש בקשה להלוואה במסלול עסקים בהקמה. זו הלוואה ייעודית לצורך הקמת עסקים חדשים, סכום ההלוואה עד 500,000 ש”ח לתקופה של עד 6 שנים. בעבור הלוואה בסך 300,000 ₪ יש להעמיד בטחונות בגובה 10% מסכום ההלוואה, ואם לוקחים הלוואה מעל 300,000 ₪ יש להעמיד בטחונות בשיעור של 25%. עבור בעלי עסקים בינוניים מסלול זה פחות אטרקטיבי בהשוואה למסלולים האחרים, אך יש מקרים בהם ההלוואה משתלמת ליזם, לכן כדאי להכיר את המסלול ולעשות בו שימוש בהתאם לצורך.

רוב העסקים הבינוניים שפונים לקרן ההלוואות בערבות המדינה מגישים בקשה לאחד משני המסלולים הבאים:

מסלול הון חוזר – עסקים בינוניים יכולים לקבל הלוואה במסלול הון חוזר בגובה עד 8% ממחזור המכירות השנתי בשנה הקודמת להגשת הבקשה. תקופת ההלוואה עד 5 שנים, יש אפשרות לגרייס לתקופה של עד 6 חודשים. העסק נדרש להעמיד בטחונות בגובה עד 25% מסכום ההלוואה, הריבית נקבעת על יד ועדת האשראי ועל פי שיקול דעתו של הבנק המלווה, זו ריבית אטרקטיבית ולעתים אפשר לקבל ריבית נמוכה מהמקובל במערכת הבנקאות להלוואות דומות.
מסלול השקעה – עסק בינוני בעל מחזור מכירות שנתי מעל 6.25 מיליון ₪ ועד 100 מיליון ₪ יכול לקבל הלוואה במסלול השקעה עד 8% ממחזור המכירות בשנה החולפת, לתקופה של עד 5 שנים. ניתן לקבל גרייס לתקופה של 6 חודשים, בתקופת הגרייס יש לשלם ריבית בלבד. העסק חייב להעמיד בטחונות בגובה עד 25% מסכום ההלוואה שאושרה עבורו, אלו תנאים נוחים יותר בהשוואה לתנאי ההלוואות במערכת הבנקאות.

מדוע כדאי לעסקים בינוניים לקחת הלוואות מהקרן בערבות המדינה?

כאשר בוחנים ומנתחים את פעילות הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה, מגלים כי רוב הפניות והבקשות לקרן הן של עסקים קטנים. הסיבה העיקרית לכך היא שעסק בינוני יכול לגייס הלוואות יחסית בקלות מבנקים ומחברות מימון חוץ בנקאי. לעסק הבינוני יש מחזור מכירות גבוה, לקוחות קבועים, רכוש, מלאי ובהתאם לסוג העסק ברשותו גם ציוד ומכונות שניתן לשעבד לטובת הלוואות.

ראוי לציין כי בעלי עסקים בינוניים נמנעים בדרך כלל להגיש בקשה להלוואה מהקרן בערבות המדינה בגלל הליך האישור הנמשך כחודש, ובגלל האפשרות שלהם לקבל הלוואות מבנקים מסחריים. לכן, כדאי לדעת כי מסלולי הלוואות בערבות מדינה לעסקים בינוניים לרוב נוחים ומשתלמים יותר עבור העסק. הלוואות בערבות המדינה לעסק בינוני משתלמות יותר מהסיבות הבאות:

• הקרן לעסקים בינוניים מסייעת לעסקים המתקשים בגיוס אשראי מבנקים מסחריים באופן רגיל בגלל מחסור בביטחונות או לאור מיצוי מסגרות האשראי.
• העסק נדרש להעמיד בטחונות בגובה 25% מסכום ההלוואה, זהו יתרון משמעותי עבור בעלי העסקים כיוון שהבנקים דורשים בטחונות גבוהים בהרבה.
• ריבית אטרקטיבית, בדרך כלל כמקובל להלוואות דומות במערכת הבנקאות.
• הליך אישור יחסית מהיר, כחודש בלבד.
• פתרון מצוין לעסקים המתכננים השקעה גדולה בעסק ומתקשים לגייס אשראי בנקאי.

איך מגייסים הלוואות בערבות מדינה לעסק בינוני?

כדי לקחת הלוואות בערבות המדינה לעסק בינוני יש להגיש בקשה מסודרת לאחד משני הגופים המתאמים של הקרן – משרד רו”ח בן עובד או חברת GSE. יש למלא טופס הגשת בקשה הכולל בין היתר תוכנית עסקית מפורטת, וחשוב לצרף טפסים כגון דוחות מבוקרים, מאזן בוחן, טפסי 102 וביטוח לאומי, ריכוז יתרות ותדפיס עו”ש (3 חודשים), דו”ח מלא מרשם החברות ועוד.

את הטפסים יש לשלוח לגוף המתאם, לאחר תשלום אגרה בסך 250 ₪. את האגרה משלמים באתר התשלומים המקוון לפקודת חשבון החשב הכללי במשרד האוצר. תוך מספר ימים כלכלן מוסמך מטעם הגוף המתאם יוצר קשר עם בעלי העסק כדי לתאם פגישה. הפגישה מתקיימת ברוב המקרים בבית העסק. אם הכלכלן מאשר את הבקשה התיק יועבר להמשך טיפול בסניף הבנק לבחירת העסק הבינוני, ישנם 4 בנקים המלווים את פעילות הקרן להלוואות בערבות המדינה לעסקים בינוניים.

נציג הבנק יוצר קשר עם בעלי העסק לתיאום פגישה, הפגישה נועדה להכרות, לבדיקת הבקשה וסכום ההלוואה, וכדי לאפשר לבנק לקבוע את תנאי ההלוואה בהתאם למדיניות שלו ולרמת הסיכון. לבסוף, התיק מועבר לוועדת האשראי של הקרן כדי לקבל החלטה סופית. ועדת האשראי מונה נציגים של הגוף המתאם, הבנק המלווה ונציג מטעם משרד האוצר.

פוטנציאל צמיחה גבוה

יש בישראל עסקים בינוניים רבים, ביניהם עסקים בעלי פוטנציאל צמיחה גבוה. לאור הקושי של בעלי העסקים הבינוניים לגייס הלוואות מהבנקים המסחריים, עסקים רבים אינם מצליחים לצמוח, לחדור לשווקים חדשים, להגביר את היקף הייצור ולהשקיע בעסק כדי להתרחב ולהתחדש. ללא אשראי העסק הבינוני קופא במקום וכך נבלמת גם הצמיחה במשק, ויש לכך השלכות רבות על קופת האוצר, שיעור האבטלה ועוד.

לכן, כדאי לעסקים בינוניים להכיר את מסלולי ההלוואות דרך הקרן בערבות המדינה לעסקים בינוניים. באמצעות הלוואות מהקרן העסק הבינוני יכול להוזיל משמעותית את עלויות המימון שלו, לצמוח, להשקיע, לנצל הזדמנויות עסקיות ולחדור לשווקים חדשים בארץ ובחו”ל.

היועצים של רק תבקש הלוואות לעסקים מתמחים בגיוס הלוואות מקרנות בערבות המדינה ומקרנות נוספות, נשמח לסייע גם לכם לקבל הלוואה בתנאים נוחים ובהתאמה לצורכי ולמאפייני העסק. למידע נוסף ולשיפור הסיכוי לקבלת הלוואות בערבות מדינה לעסקים בינוניים, השאירו פרטים ליצירת קשר בטופס למטה. אנו נחזור אליכם בהקדם ונסייע לכם לקבל הלוואה נוחה לעסק בינוני בערבות המדינה.