האם קיימת הלוואה מקרן בערבות המדינה ללא ריבית?

קבל הלוואה לעסק

בתנאים הטובים ביותר

הגש בקשה אונליין וקבל תשובה מיידית

סמן את סכום ההלוואה שברצונך לקבל
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
50,000
2,000,000
סכום נבחר 100,000 ש"ח
פרטי התקשרות ומטרת ההלוואה
אנא הזן את שמך השם נקלט בהצלחה
אנא הזן מספר טלפון נייד הטלפון תקין, ממשיכים!

מה סוג העסק לו דרושה ההלוואה?

עסק חדש
עוסק פטור
עוסק מורשה
חברה בע"מ
אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

נצטרך ממך מספר פרטים נוספים לבדיקת ההלוואה

(זה ייקח פחות מדקה, מבטיחים!)

מהו המחזור השנתי של העסק?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת המחזור השנתי
10,000,000
0

סוג ההלוואה הרצוי

הלוואה בערבות המדינה
סולו מהבנק - (עד 5 ימים)
חוץ בנקאי
לא משנה לי סוג ההלוואה
ממשיכים לוותק החברה

מהו וותק החברה שלך בשנים?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הוותק
20
1

האם יש לך נכסים?

דירה/בית פרטי
מסחרי-משרד, חנות
מגרש
אין נכסים
מצוין! ממשיכים

מה הגיל שלך ?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הגיל
90
18

מאיזה איזור בארץ העסק?

צפון-רמת הגולן והגליל
חיפה והקריות
חדרה, זכרון והעמקים
אזור השרון
אזור המרכז
אזור ירושלים והסביבה
אזור השפלה עד אשקלון
אזור הדרום
אזור אילת והסביבה
מעולה, כמעט וסיימנו

מה מצב חשבון הבנק שלך?

חשבון תקין (לא הוגבל אף פעם)
חשבון תקין (לא הוגבל ב5 שנים האחרונות)
חשבון הוגבל (בחמש שנים האחרונות)
חשבון מוגבל (יש אופציה לערבים)
היה עיקול על החשבון
חזרו שיקים בחשבון

האם יש לך תיקים בהוצאה לפועל?

אין תיקים
יש תיקים
עוברים לשלב הבא

האם יש נכסים בבעלותך?

רכב בבעלותי
דירה ללא משכנתא
דירה עם משכנתא של עד 50%
דירה עם משכנתא של מעל 50%
אין רכב ודירה
אחר

האם יש לך כרטיס אשראי?

כן
לא
שאלה אחרונה וסיימנו

שלב אחרון וסיימנו!

ציין את תחום פעילות העסק והערות נוספות במידה ויש פרט בבקשה את תחום פעילות העסק

פגישה עסקית

מצוקת האשראי הקשה בקרב עסקים קטנים ובינוניים, הובילה את המדינה להקים קרנות מימון שונות כדי לסייע לעסקים. חשוב לזכור כי עסקים קטנים ובינוניים מהווים את מנוע הצמיחה של הכלכלה בישראל, הם יוצרים מקומות תעסוקה חדשים, תורמים ליציבות המשק המקומי וחשובים גם כמקור להכנסות ממסים עבור המדינה.

מאחר ונכנסתם לכתבה כדי לדעת האם קיימת הלוואה מקרן בערבות המדינה ללא ריבית, לפניכם ספוילר – אין הלוואות בערבות מדינה ללא ריבית. הסיבה לכך היא שלא המדינה מעניקה את הכסף ללווים אלא המימון מגיע דרך הבנקים שזכו במכרז, והם אינם מוכנים לוותר על רווח, למרות הערבות הגבוהה מצד המדינה והסיכון הנמוך עבור הבנקים המלווים.

הקרן להעמדת הלוואת לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה מציעה סיוע אטרקטיבי בשלושה מסלולים עיקריים:

• מסלול עסקים בהקמה – הלוואות בריבית נוחה ליזמים המעוניינים להקים עסק חדש, במסלול זה ניתן לקבל עד 500,000 ₪ לתקופה של עד 60 חודשים, כלומר 5 שנות אשראי. יש אפשרות לקבל דחיית תשלומי החזר לתקופה של 6 חודשים.
• מסלול השקעות – הלוואות נוחות לצורך השקעה בעסק קיים, עסק קטן עם מחזור מכירות שנתי עד 6.25 מיליון ₪ יכול לקבל הלוואה בגובה עד 500,000 ₪, עסק בעל מחזור מכירות שנתי מעל 6.25 מיליון ₪ יכול לקבל הלוואה עד 8% ממחזור המכירות.
מסלול הון חוזר– הלוואה בגובה עד 500,000 ₪ לעסקים עם מחזור מכירות שנתי נמוך מ-6.25 מיליון ₪, או 8% מהמחזור לעסק עם מחזור מכירות שנתי מעל 6.25 מיליון ₪. ההלוואה ל-5 שנים, עם אפשרות ל-6 חודשי גרייס.

מדוע הבנקים גובים ריבית על הלוואות מקרנות בערבות המדינה?

הבנקים הוקמו במטרה להרוויח, חלק גדול מהרווחים שלהם מושג באמצעות מתן הלוואות. כל הלוואה שבנק מסחרי מציע ללקוח פרטי או עסקי כוללת גם ריבית, לעתים גם הצמדה למדד המחירים לצרכן או למדד אחר. הבנקים מקצים כסף למתן הלוואות דרך הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה, מאחר והם לוקחים סיכון, למרות הערבות של המדינה, הם דורשים ריבית מסוימת.

כדאי לדעת כי בהלוואות דרך קרנות מימון בערבות המדינה, הבנקים גובים ריבית יחסית נמוכה. ברוב המקרים היא נמוכה מהריבית המקובלת להלוואות דומות שאינן דרך קרנות בערבות המדינה. חשוב לזכור כי לכל בנק המעניק הלוואה ללקוח עסקי יש עלויות תפעול שונות (כוח אדם, ניירת, עמלות שונות בהקצאת אשראי וכדומה), ובגלל הסיכון באי פירעון ההלוואה, הבנק דורש ריבית ולא מוכן לוותר עליה.

ריבית נמוכה ואטרקטיבית בהלוואות דרך קרנות מימון בערבות המדינה

לאחר שענינו על השאלה מדוע אין הלוואות בערבות מדינה ללא ריבית, חשוב לציין כי קרנות מימון בערבות המדינה מעניקות הלוואות בריבית יחסית נמוכה ואטרקטיבית. לכן, יזמים המעוניינים להקים עסק חדש ובעלי עסקים הזקוקים למימון לצורך השקעות בעסק, מימון הון חוזר ולמטרות נוספות, מעדיפים לקחת הלוואה דרך קרן מימון בערבות המדינה בגלל התנאים המשתלמים והריבית הנמוכה.

הבנקים מציעים ללווים ריבית אטרקטיבית מאחר וההלוואות שהם מציעים כמעט ולא כרוכות בסיכון עבורם. הסיבה לסיכון הנמוך היא הערבות הגבוהה, עד 75% מסכום ההלוואה, שהמדינה מציעה לבנקים. ככל שרמת הסיכון בהלוואות נמוכה יותר, הבנק יכול לשפר תנאים ולהציע ריביות נמוכות בהשוואה לריבית המקובלת בשוק בהלוואות דומות.

כדאי לדעת כי הקרן החדשה לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה מציעה הלוואות בתנאי ריבית של עד פריים + 3.5%. תנאי הריבית נקבעים בצורה פרטנית לכל עסק ולווה, לאחר בדיקה קפדנית ומעמיקה של כלכלן מטעם הגוף המתאם של הקרן, בדיקות של הבנק המלווה והחלטה סופית של ועדת האשראי.

מדוע כדאי לקחת הלוואה מקרן בערבות המדינה?

אחד המיתוסים על הלוואות מקרנות מימון בערבות המדינה הוא נושא הריבית, ישנם יזמים ובעלי עסקים המשוכנעים כי קרנות בערבות המדינה מציעות הלוואות ללא ריבית או מענקים שאין צורך להחזיר. לכן, חשוב להדגיש כי ההלוואות מקרנות המימון בערבות המדינה מיועדות בעיקר לצורך סיוע לעסקים קטנים ובינוניים, המדינה מעוניינת לסייע לעסקים הסובלים ממצוקת אשראי קשה ומקושי לגייס הלוואות מבנקים ומגופים פיננסיים אחרים.

הלוואה מקרן מימון בערבות המדינה נחשבת לאטרקטיבית ומשתלמת מהסיבות הבאות:

• פריסת תשלומי ההחזר – הלוואה מהקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה ניתנת לתקופה של עד 5 שנים, כלומר 60 תשלומי החזר חודשיים. פריסה ארוכה של תשלומי ההחזר מאפשרת לעסק להתמודד עם תשלומי ההחזר בלי לפגוע בתזרים המזומנים ובניהול השוטף של העסק.
• ריבית נמוכה – הלוואות בערבות המדינה מוענקות בריבית נמוכה ואטרקטיבית, בדרך כלל בריבית של פריים + 2.5% עד 3.5%. על פי תנאי הקרן בערבות המדינה, לא ניתן להציע לעסקים קטנים ובינוניים הלוואה בריבית גבוהה מתנאי ריבית פריים + 3.5%, זו ריבית אטרקטיבית עבור העסקים.
• גרייס לחצי שנה – אחד היתרונות של הלוואה מקרן מימון בערבות המדינה הוא האפשרות לדחות את תשלומי ההחזר על הקרן לתקופה של עד חצי שנה (6 חודשים). עם זאת, בתקופת הגרייס יש לשלם ריבית.
אשראי חוץ בנקאי – הלוואה מקרנות מימון בערבות המדינה אינה פוגעת במסגרת האשראי שלך העסק (אובליגו), זו הלוואה חוץ בנקאית.
• ביטחונות נמוכים – המדינה מציעה ערבות גבוהה עד 75% מסכום ההלוואה, לכן היזם או בעל העסק נדרשים לביטחונות נמוכים יחסית, זהו יתרון משמעותי להלוואות מקרנות מימון בערבות המדינה.
• תוכנית עסקית מקצועית – כדי לקבל הלוואה מקרן מימון בערבות המדינה יש להכין תוכנית עסקית. בעזרת יועץ מנוסה ניתן להכין תוכנית עסקית מקצועית ומאורגנת היטב, והסיכוי לקבלת המימון גבוה יותר וגם נמנעים מעיכובים מיותרים.

ובכן, לאחר מענה לשאלה – האם קיימת הלוואה מקרן בערבות המדינה ללא ריבית, כדאי לדעת כי הלוואות בערבות המדינה נחשבות לפתרון איכותי ומשתלם עבור עסקים ויזמים. הליך אישור ההלוואה וקבלת הכסף עשוי להימשך כחודש וחצי, וכדי להימנע מדחיית הבקשה ומעיכובים מיותרים, מומלץ להגיש את הטפסים השונים ולבנות תוכנית עסקית בעזרת יועץ מנוסה.

היועצים המנוסים של רק תבקש הלוואות לעסקים יפנו אותך למומחים וילוו אותך לאורך כל הדרך, על מנת שתוכל לקבל את ההלוואה הנוחה מקרנות מימון בערבות המדינה. למידע נוסף, לייעוץ מקצועי ולשאלות – השאר פרטיך באתר, ואנו נחזור אליך בהקדם.