הלוואה בערבות המדינה להרחבת העסק


שני אנשי עסקים לוחצים ידיים לאחר חתימה על הלוואה בערבות המדינה להרחבת העסק
מדינת ישראל מודעת למצוקת האשראי הקשה ממנה סובלים עסקים קטנים ובינוניים. מאחר והעסקים הקטנים והבינוניים חשובים לצמיחת המשק, ליציבות הכלכלה המקומית ולגידול במספר מקומות העבודה, המדינה החליטה להקים את הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה. הסוכנות מנהלת בין השאר את קרן הסיוע לעסקים בערבות המדינה. אחד ממסלולי הקרן הוא מסלול הלוואות להרחבת העסק.

הלוואה בערבות המדינה נחשבת למשתלמת במיוחד בגלל הריבית הנמוכה, פריסת התשלומים הארוכה (עד 5 שנים) ובעיקר בגלל הערבות הגבוהה של המדינה. מאחר ובעלי עסקים רבים מתקשים להעמיד ביטחונות בגובה סכום ההלוואה, פתרון זה נחשב למומלץ עבור העסקים הקטנים והבינוניים, וכך המדינה מסייעת להם להשקיע בעסקים הקיימים ולהרחיבם.

קבל הלוואה לעסק
בתנאים הטובים ביותר
הגש בקשה אונליין וקבל תשובה מיידית
סמן את סכום ההלוואה שברצונך לקבל
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
50,000
2,000,000
סכום נבחר 100,000 ש"ח
פרטי התקשרות ומטרת ההלוואה
אנא הזן את שמך השם נקלט בהצלחה
אנא הזן מספר טלפון נייד הטלפון תקין, ממשיכים!

מה סוג העסק לו דרושה ההלוואה?

עסק חדש
עוסק פטור
עוסק מורשה
חברה בע"מ
אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

נצטרך ממך מספר פרטים נוספים לבדיקת ההלוואה

(זה ייקח פחות מדקה, מבטיחים!)

מהו המחזור השנתי של העסק?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת המחזור השנתי
10,000,000
0

סוג ההלוואה הרצוי

הלוואה בערבות המדינה
סולו מהבנק - (עד 5 ימים)
חוץ בנקאי
לא משנה לי סוג ההלוואה
ממשיכים לוותק החברה

מהו וותק החברה שלך בשנים?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הוותק
20
1

האם יש לך נכסים?

דירה/בית פרטי
מסחרי-משרד, חנות
מגרש
אין נכסים
מצוין! ממשיכים

מה הגיל שלך ?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הגיל
90
18

מאיזה איזור בארץ העסק?

צפון-רמת הגולן והגליל
חיפה והקריות
חדרה, זכרון והעמקים
אזור השרון
אזור המרכז
אזור ירושלים והסביבה
אזור השפלה עד אשקלון
אזור הדרום
אזור אילת והסביבה
מעולה, כמעט וסיימנו

מה מצב חשבון הבנק שלך?

חשבון תקין (לא הוגבל אף פעם)
חשבון תקין (לא הוגבל ב5 שנים האחרונות)
חשבון הוגבל (בחמש שנים האחרונות)
חשבון מוגבל (יש אופציה לערבים)
היה עיקול על החשבון
חזרו שיקים בחשבון

האם יש לך תיקים בהוצאה לפועל?

אין תיקים
יש תיקים
עוברים לשלב הבא

האם יש נכסים בבעלותך?

רכב בבעלותי
דירה ללא משכנתא
דירה עם משכנתא של עד 50%
דירה עם משכנתא של מעל 50%
אין רכב ודירה
אחר

האם יש לך כרטיס אשראי?

כן
לא
שאלה אחרונה וסיימנו

שלב אחרון וסיימנו!

ציין את תחום פעילות העסק והערות נוספות במידה ויש פרט בבקשה את תחום פעילות העסק

מסלול השקעות להרחבת העסק

כל העסקים מעוניינים לצמוח ולגדול, להרחיב את הפעילות העסקית ולמנף את ההצלחה כדי לקצור פירות וליהנות משגשוג בעסק ומרווחים נאים. כדי להתרחב העסק זקוק למימון חיצוני המאפשר לו להשקיע בציוד, בכוח אדם, בשיווק, במלאי ועוד. השקעה בעסק נועדה לשפר את מצבו ולאפשר לעסק להתרחב ולצמוח, באמצעות הלוואה בערבות המדינה להרחבת העסק ניתן לבצע זאת.

במסלול להרחבת העסק בקרן הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה ניתן לקבל הלוואה נוחה ואטרקטיבית. תנאי הריבית נקבעים על ידי ועדת האשראי של הקרן, כאשר הריבית אינה עולה על פריים +3.5%. ברוב המקרים, העסק זוכה להלוואה בריבית אטרקטיבית כמקובל בהלוואות דומות במערכת הבנקאות. את תשלומי ההחזר ניתן לפרוס לתקופה של עד 60 חודשים, כלומר 5 שנים, ישנה אפשרות לדחיית תשלום ההחזר הראשון לתקופה של עד 6 חודשים (גרייס).

סכום מקסימלי להלוואה בערבות המדינה להרחבת עסק קיים

על פי מדיניות קרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה, עסק המקבל אישור להלוואה יוכל לגייס את הסכומים הבאים, בהתאם למחזור ההכנסות השנתי שלו בשנה הקודמת להגשת הבקשה:
• עסק בעל מחזור הכנסות שנתי עד 6.25 מיליון ₪ זכאי לקבל הלוואה בערבות המדינה עד לסכום של 500,000 ₪.
• עסק בעל מחזור הכנסות שנתי גדול מ-6.25 מיליון ₪ זכאי לקבל הלוואה בערבות המדינה עד לסכום של 8% מהמחזור השנתי האחרון.

חשוב לציין כי רק עסקים עם מחזור מכירות שנתי עד 100 מיליון ₪ יכולים להגיש בקשה להלוואה דרך הקרן לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה. כמו כן, ועדת האשראי של הקרן תחליט על גובה הסכום ותנאי ההלוואה. ועדת האשראי מונה נציגים מהקרן עצמה, מהבנק המלווה ומהגוף המתאם של הקרן.

איזה ביטחונות העסק נדרש להעמיד לטובת ההלוואה?

כדי לקבל את ההלוואה האטרקטיבית דרך הקרן לעסקים קטנים ובינוניים, יש לעמוד בדרישות השונות, ביניהן העמדת ביטחונות כנדרש ובהתאם לסכום ההלוואה. עסק הזכאי להלוואה בערבות המדינה נדרש להעמיד ביטחונות בשיעור של עד 25% מסכום ההלוואה שאושרה עבורו. בנוסף, בעלי העסק חייבים לחתום על ערבות אישית על מלוא הסכום שאושר עבורם. כמו כן, העסק נדרש להשקיע לפחות 20% מהסכום שנקבע בתוכנית ההשקעות לאחר אישור ההלוואה. ההשתתפות העצמית של העסק בהשקעה נועדה ליצור מחויבות גבוהה יותר של בעלי העסק, ניתן להעמיד גם הלוואת בעלים כדי לעמוד בתנאי זה.

באיזה מקרים הקרן מסייעת לעסקים במסלול להרחבת העסק?

מדי שנה מוגשות בקשות רבות מצד עסקים בכל הארץ לקבלת ההלוואה האטרקטיבית בערבות המדינה. כל בקשה מטופלת במהירות ובעל העסק זוכה לתשובה תוך חודש בלבד. את הבקשה להלוואה יש להגיש לאחד משני הגופים המתאמים של הקרן (חברת GSE מחקר אנליטי או משרד רו”ח עובד בן דוד).

• השקעה במכונות, ציוד ומלאי – כדי להרחיב את הפעילות העסקית הקיימת העסק זקוק למימון אטרקטיבי על מנת להשקיע במכונות ובציוד. ניתן לקבל הלוואה בערבות המדינה במסלול הרחבה כדי לרכוש מכונות חדשות ולהקמת קו ייצור חדש במפעל או בבית המלאכה. בנוסף, ההלוואה מיועדת לעסקים הזקוקים למימון כדי להשקיע בציוד וכלי עבודה.
• הרחבות ושיפוצים במבנה העסק – עסקים רבים מתמודדים עם מבנה קטן שאינו מתאים יותר להיקף הפעילות של העסק, באמצעות ההלוואה הנוחה ניתן להשקיע במבנה הקיים המשמש את העסק ולהרחיבו. יש לשפץ ולהרחיב את מבנה העסק בהתאם לסטנדרטים גבוהים ומחייבים, כך ניתן לשפר גם את נראות העסק ולהעניק ללקוחות המבקרים במקום שירות ותנאים טובים יותר.
• סיוע למעבר למתחם חדש – עסקים קטנים ובינוניים הנמצאים בשלבי צמיחה וגדילה זקוקים למימון אטרקטיבי כדי לעבור למתחם חדש המאפשר להם להתפתח ולשגשג. עם זאת, לרוב העסקים את ההון הנדרש לצורך מעבר למתחם חדש, באמצעות ההלוואה העסק זוכה למימון המאפשר לו לעבור מקום ולצמוח.
• הרחבת הפעילות העסקית – כל העסקים מעוניינים לצמוח ולהתרחב, אך כדי להגדיל ולהרחיב את הפעילות העסקים הם זקוקים למימון בריבית נוחה. באמצעות הלוואה בערבות המדינה ניתן לקבל את המימון הנדרש להרחבת הפעילות העסקית וכך למעשה לשפר את הרווחיות וליצור הכנסות נוספות.
• כניסה לשווקים חדשים – כדי לחדור לשווקים חדשים בארץ או בחו”ל העסק זקוק להון גדול, אך לרוב אין בקופה ובחשבונות הבנק של העסק את ההון הנדרש לכך. באמצעות הלוואה בערבות המדינה העסק יכול לחדור לשווקים חדשים תוך לקיחת סיכון נמוך יותר.

חשוב לציין כי קרן הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים בוחנת היטב כל בקשה, ישנה עדיפות להעניק הלוואות לעסקים במסלול השקעה כדי להרחיב את הפעילות העסקית במשק, ליצור מקומות עבודה חדשים ולסייע לעסקים להתמודד גם בשווקים הבינלאומיים. כדאי לדעת כי ניתן לשפר את הסיכוי לקבלת ההלוואה במידה ומחליטים לעבור למתחם חדש בפריפריה, יש מקרים בהם ניתן לקבל מענק מהמדינה כדי להעביר את המפעל או בית המלאכה מיישובי המרכז לפריפריה.

הקרן לעסקים קטנים ובינוניים מסייעת מדי שנה למאות עסקים ברחבי המדינה, הסיכוי לקבלת ההלוואה דרך הקרן בערבות המדינה יחסית גבוה, כל עוד מגישים בקשה מסודרת, ממלאים את השאלון בדיוק ומצרפים מסמכים רלוונטיים כמו תוכנית עסקית הכתובה במקצועית, הסכמי מכירות עם לקוחות, הצעות מחיר לציוד ולמכונות וכיוצא בזה.

הגשת בקשה להלוואה במסלול השקעות והרחבת העסק

יש למלא שאלון ולחתום על הנספחים השונים, ביניהם מסמך ערבות אישית של בעלי העסק על מלוא ההלוואה. את השאלון והמסמכים השונים יש לשלוח לאחד משני הגופים המתאימים. נציג מטעם הגוף מתאם יוצר קשר עם בעלי העסק ומתאם עמם פגישה. במידה והחליט לאשר את הבקשה התיק יועבר לאחד הבנקים המלווים, לפי בחירת היזם.

הבנק יוצר קשר עם בעלי העסק ומזמין אותם לפגישת הכרות בסניף הבנק. לאחר מכן, התיק יועבר לוועדת האשראי וזו תחליט האם לאשר סופית את הבקשה ותקבע את תנאי ההלוואה, לרבות סכום, ריבית ותקופת החזר.

כדי לשפר סיכויים לקבלת ההלוואה האטרקטיבית, חשוב להכין תוכנית עסקית מקצועית ומפורטת, למלא בדיוק רב את השאלון ולא להשמיט פרטים חשובים, וכדאי לצרף מסמכים המוכיחים מדוע ההלוואה נחוצה לעסק וכיצד היא תסייע לו להתרחב.

להמחשת הנושא כדאי לדעת כי חברת מזון המעוניינת להתרחב ולצמוח יכולה לקבל את ההלוואה אם תוכיח כי הכסף ישמש אותה לרכישת מכונות חדשות ולפתיחת קו ייצור חדש. כך חברת המזון יכולה לעמוד בביקוש למוצריה, להציע מוצרים חדשים ולהיכנס לשווקים נוספים.

מומלץ להגיש את הבקשה בעזרת יועץ עסקי מנוסה ובעל ידע רב בתחום. אמנם ניתן להגיש את הבקשה לבד, אך כדי לשפר סיכויים ועל מנת לקבל ייעוץ מקצועי וליווי צמוד לאורך כל שלבי התהליך, אין לוותר על יועץ עסקי של רק תבקש הלוואות לעסקים.

המומחים שלנו עונים על השאלות שלכם על הלוואות להרחבת העסק

כמה הון עצמי צריך כדי לקבל הלוואה בערבות מדינה להרחבת העסק?

💡נכון להיום הנחיות המדינה הן הון עצמי של בין 15-20% מגודל ההלוואה הנחוצה לעסק. לקבלת פרטים נוספים פנה אלינו.

האם עסק צריך בטחונות כדי לקבל הלוואה בערבות מדינה להרחבת העסק?

💡בגדול עסק צריך להעמיד 25% בטחונות, המדינה נותנת לבנקים את 75% הנוספים. כך שיש הגנה מלאה.

כמה כסף אפשר לקבל?

💡כמובן בהתאם להגדרת תנאי ההלוואה הסכום המקסימלי שתוכל לקבל בהלוואה בערבות המדינה להגדלת עסק היא עד 500 אש"ח לעסק קטן ועד 8 מיליון ש"ח לעסק גדול.

האם אני חייב להביא פיקדון בכדי לקבל הלוואה בערבות המדינה?

💡בגדול, המדינה דורשת פיקדון של 25% מגובה ההלוואה, מ2019 ישנה הקלה לעסקים חדשים שמעוניינים בהלוואה עד 100 אלף ש"ח - הם לא צריכים פקדון. נשמח לסייע לך לגיס את סכום הפיקדון שאתה זקוק לו כדי לקבל הלוואה בערבות המדינה. פנה אלינו

למידע נוסף, לשאלות ולסיוע בקבלת הלוואה בערבות המדינה להרחבת העסק, השאירו פרטים בטופס שבאתר. היועצים של רק תבקש הלוואות לעסקים יחזרו אליכם עם הצעה אטרקטיבית וילוו אתכם עד קבלת ההלוואה האטרקטיבית הנחוצה להרחבת העסק שלכם.