הלוואות בערבות המדינה למפעלים ותעשייה

קבל הלוואה לעסק

בתנאים הטובים ביותר

הגש בקשה אונליין וקבל תשובה מיידית

סמן את סכום ההלוואה שברצונך לקבל
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
50,000
2,000,000
סכום נבחר 100,000 ש"ח
פרטי התקשרות ומטרת ההלוואה
אנא הזן את שמך השם נקלט בהצלחה
אנא הזן מספר טלפון נייד הטלפון תקין, ממשיכים!

מה סוג העסק לו דרושה ההלוואה?

עסק חדש
עוסק פטור
עוסק מורשה
חברה בע"מ
אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

נצטרך ממך מספר פרטים נוספים לבדיקת ההלוואה

(זה ייקח פחות מדקה, מבטיחים!)

מהו המחזור השנתי של העסק?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת המחזור השנתי
10,000,000
0

סוג ההלוואה הרצוי

הלוואה בערבות המדינה
סולו מהבנק - (עד 5 ימים)
חוץ בנקאי
לא משנה לי סוג ההלוואה
ממשיכים לוותק החברה

מהו וותק החברה שלך בשנים?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הוותק
20
1

האם יש לך נכסים?

דירה/בית פרטי
מסחרי-משרד, חנות
מגרש
אין נכסים
מצוין! ממשיכים

מה הגיל שלך ?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הגיל
90
18

מאיזה איזור בארץ העסק?

צפון-רמת הגולן והגליל
חיפה והקריות
חדרה, זכרון והעמקים
אזור השרון
אזור המרכז
אזור ירושלים והסביבה
אזור השפלה עד אשקלון
אזור הדרום
אזור אילת והסביבה
מעולה, כמעט וסיימנו

מה מצב חשבון הבנק שלך?

חשבון תקין (לא הוגבל אף פעם)
חשבון תקין (לא הוגבל ב5 שנים האחרונות)
חשבון הוגבל (בחמש שנים האחרונות)
חשבון מוגבל (יש אופציה לערבים)
היה עיקול על החשבון
חזרו שיקים בחשבון

האם יש לך תיקים בהוצאה לפועל?

אין תיקים
יש תיקים
עוברים לשלב הבא

האם יש נכסים בבעלותך?

רכב בבעלותי
דירה ללא משכנתא
דירה עם משכנתא של עד 50%
דירה עם משכנתא של מעל 50%
אין רכב ודירה
אחר

האם יש לך כרטיס אשראי?

כן
לא
שאלה אחרונה וסיימנו

שלב אחרון וסיימנו!

ציין את תחום פעילות העסק והערות נוספות במידה ויש פרט בבקשה את תחום פעילות העסק

פגישה עסקית בנוגע להלוואה בערבות המדינה עבור מפעלים ותעשייה

הממשלה רואה חשיבות עליונה בהקמת, בשימור ובהרחבת מפעלי תעשייה בישראל, לכן הוחלט על הקמת הקרן בערבות המדינה. הקרן מציעה מספר מסלולי הלוואות, ביניהם מסלול הון חוזר ומסלול עסקים בהקמה. כמו כן, הקרן בערבות המדינה מציעה מסלול הלוואות ייעודי למפעלים ותעשייה.

מסלול הלוואות להשקעות בתעשייה מיועד לעסקים קיימים בעלי ותק של לפחות 3 שנים, ההלוואה הנוחה מאפשרת לבעלי המפעלים וליזמים בתחום התעשייה להשקיע בעסק הקיים, למשל לרכוש נכסים יצרניים חדשים, להשקיע במחקר ובפיתוח תעשייתי, להוסיף קו ייצור חדש במפעל קיים, להוסיף פעילות חדשה בעסק ולהעסיק עובדים חדשים בתחומי מחקר, פיתוח, ייצור וכדומה.

מסלול ייעודי במסגרת הקרן החדשה לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה

לאור הצלחותיה הרבות של הקרן בערבות המדינה, החליטה הממשלה להרחיב את פעילות הקרן. כמו כן, שמה של הקרן שונה לקרן החדשה בערבות המדינה, וכיום היא מציעה מסלולי הלוואות נוספים על מנת לסייע ליצואנים ולעסקים בתחום התעשייה. אם בעבר הלא רחוק בעלי מפעלים נאלצו להסתפק בהלוואות יחסית נמוכות לתקופה קצרה עד 5 שנים, כעת הקרן בערבות המדינה מעמידה לזכותם מסלול הלוואות ייעודית להשקעות בתעשייה.

המסלול הייעודי להשקעות בתעשייה מיועד בעיקר לעסקים בינוניים, תקופת ההלוואה המקסימלית היא עד 12 שנה, עם אפשרות לגרייס (דחיית תשלומי החזר) לתקופה של 6 חודשים. כדאי לדעת כי במסלול זה סכום ההלוואה המקסימלי הוא עד 90% מסכום ההשקעה הנדרש, או עד 15% מהמחזור השנתי האחרון של העסק – הנמוך ביניהם.

תנאי ההלוואה

הלוואה בערבות המדינה למפעלים ולתעשייה מיועדת עבור עסקים קיימים, קטנים או בינוניים, בעלי ותק של 3 שנים לפחות. ההלוואה מיועדת למטרות הבאות:
• רכישת נכסים יצרניים לעסק הקיים.
• השקעות במחקר ופיתוח תעשייתי.
• העסקת עובדים חדשים אשר נדרשים עבור העסק למחקר, פיתוח או תפעול הנכס היצרני החדש.

כאמור, העסק יכול לקבל הלוואה עד 12 שנים, בתנאים אטרקטיביים, במידה ולוקחים את ההלוואה לרכישת נכס יצרני יש לרשום שעבוד על הנכס כדי להבטיח פירעון של ההלוואה מהקרן. כדאי לדעת כי הקרן בערבות המדינה מציעה גם מסלול הלוואות ייעודי ליצואנים, ההלוואה מיועדת לעסק קטן או בינוני העוסק ביצוא, כל עוד היקף היצוא של העסק גבוה מ-250,000 דולר. יצואן יכול לקבל הלוואה נוחה בסכום מקסימלי של עד 12% מהמחזור השנתי האחרון, לאחר 6 חודשים ניתן להגיש בקשה נוספת להלוואה משלימה.

ערבות המדינה היא עד 60% להלוואה ראשונה, וערבות בשיעור עד 55% להלוואה שנייה. העסק חייב להעמיד בטחונות בשיעור של 30% לפחות מסכום ההלוואה שאושרה לו.

דרישות סף לקבלת ההלוואה:
• אין לעסק חובות לרשויות המס בישראל.
• חשבונות הבנק של העסק והחשבונות הפרטיים של בעלי המניות בחברה אינם מוגבלים, מעוקלים או עומדים להיות מוגבלים.
• אין לעסק הליך משפטי נגדו על ידי בנק מסחרי, כולל הליכי הוצאה לפעול.
• העסק אינו מצוי בהליכי פירוק, כינוס נכסים, הקפאת הליכים או הסדר נושים.
• אין לעסק חוב פגום בחשבונות הקיימים בבנקים.

תהליך קבלת הלוואה בערבות המדינה במסלול השקעות בתעשייה

חשוב לציין כי מפעלים, יצואנים ותעשיינים רבים מכל הארץ זקוקים לפתרונות מימון ואשראי על מנת להצליח, להתרחב ולחדור לתחומי פעילות חדשים ולשווקים חדשים בארץ ובחו”ל. בגלל מצוקת האשראי ממנה סובלים כל העסקים הקטנים והבינוניים בארץ, הממשלה החליטה על הקמת הקרן בערבות המדינה.

הקרן החדשה מציעה יותר מסלולים והתקציב שלה גדל באופן משמעותי בשנים האחרונות. לכן, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים החליטה על הקמת מסלול ייעודי להלוואות למפעלים ותעשייה. כדי לקבל את ההלוואה הנוחה והאטרקטיבית יש להגיש בקשה מסודרת ומפורטת לאחד משני הגופים המתאמים של הקרן – גיזה (GSE) או פירמת ראיית החשבון בן דוד שלוי קופ.

כלכלן מטעם הגוף המתאם יוצר קשר עם בעל המפעל תוך מספר ימים לאחר הגשת הבקשה. הכלכלן בודק היטב את הטפסים, ובמידה וכל המסמכים הנדרשים מולאו נכון ולא חסרים מסמכים אחרים, הוא מתאם פגישה בבית העסק. חשוב לדעת כי בעת הגשת הבקשה בצורה מקוונת לגוף המתאם, יש לשלם אגרה בסך 250 ₪ לחשבון של החשב הכללי במשרד האוצר.

הכלכלן מבצע בדיקה כלכלית קפדנית בהסתמך על הנתונים שהעסק סיפק ועל סמך נתונים שאסף במהלך הביקור בחברה. לאחר הבדיקה נציגי הגוף המתאם מגבשים החלטה האם לאשר את הבקשה של התעשיין או היצואן, אם ההמלצה חיובית הבקשה מועברת להמשך טיפול על ידי אחד הבנקים שזכו במכרז של הקרן, במידה וההמלצה היא שלילית, הגוף המתאם מעדכן בכתב את מגיש הבקשה ובאפשרותו להגיש ערר.

גם אם הבקשה נדחתה, ניתן להגיש בקשה מחדש לאחר 6 חודשים. הבקשה החוזרת תטופל על ידי הגוף המתאם, וכדי לשפר סיכוי לקבלת ההלוואה הנחוצה לעסק, מומלץ למלא את הטפסים ולעבור את התהליך בליווי צמוד של יועצים מנוסים מטעם רק תבקש הלוואות לעסקים.

מעבר לטפסים שיש למלא ולהגיש לאחד משני הגופים המתאמים, חשוב לצרף מסמכים כמו דוחות כספיים מבוקרים של העסק מ-3 שנים אחרונות, דוחות מע”מ מהשנה הקודמת, טפסי 102, טפסים של ביטוח לאומי, תדפיס מרשם חברות, ריכוז יתרות ועוד.

לאחר אישור הבקשה על ידי הבנק המלווה, הבקשה מועברת לוועדת האשראי של הקרן בערבות המדינה. לאחר אישור ועדת האשראי וקביעת תנאי ההלוואה וסכומה, בעל העסק מקבל עדכון ותוך זמן קצר הוא יוכל לקבל את כספי ההלוואה באמצעות הבנק שבחר.

למידע נוסף אודות הלוואה בערבות מדינה למפעלים, לתעשייה וליצואנים – השאירו פרטים באתר. היועצים המנוסים של רק תבקש הלוואות לעסקים מסייעים מדי שנה ליזמים ולבעלי עסקים בכל התחומים ומכל הארץ לקבל את ההלוואה האטרקטיבית מהקרן בערבות המדינה. נשמח לסייע גם לכם, צרו עמנו קשר עוד היום!