בדיקת זכאות לקבלת הלוואה בערבות מדינה


זוג בפגישה לבדיקת זכאות להלוואה בערבות המדינה
מדינת ישראל הקימה את הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה, במטרה לסייע לעסקים המהווים את קטר הצמיחה של המשק להתמודד עם מצוקת האשראי הקשה. במשך שנים ארוכות נאלצו יזמים ובעלי עסקים קטנים ובינוניים להתמודד עם קושי בגיוס מימון ואשראי הנחוץ עבורם, הן להקמת עסק חדש והן להשקעה בעסק קיים.

המדינה החליטה להקצות יותר משאבים לסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים לאור הצלחת קרנות המימון בערבות המדינה. חשוב לזכור כי עסקים קטנים ובינוניים נחוצים ליציבות המשק, הם תורמים להתפתחות הכלכלה, ליצירת מקומות עבודה חדשים ולביטחון כלכלי עבור משפחות רבות בארץ. לכן, בשנים האחרונות הוגדלה מסגרת האשראי לקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה, ובתחילת שנת 2016 הוחלט על הפעלת קרן חדשה להלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה בשיתוף עם בנקים מסחריים וגופים מוסדיים.

קבל הלוואה לעסק
בתנאים הטובים ביותר
הגש בקשה אונליין וקבל תשובה מיידית
סמן את סכום ההלוואה שברצונך לקבל
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
50,000
2,000,000
סכום נבחר 100,000 ש"ח
פרטי התקשרות ומטרת ההלוואה
אנא הזן את שמך השם נקלט בהצלחה
אנא הזן מספר טלפון נייד הטלפון תקין, ממשיכים!

מה סוג העסק לו דרושה ההלוואה?

עסק חדש
עוסק פטור
עוסק מורשה
חברה בע"מ
אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

נצטרך ממך מספר פרטים נוספים לבדיקת ההלוואה

(זה ייקח פחות מדקה, מבטיחים!)

מהו המחזור השנתי של העסק?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת המחזור השנתי
10,000,000
0

סוג ההלוואה הרצוי

הלוואה בערבות המדינה
סולו מהבנק - (עד 5 ימים)
חוץ בנקאי
לא משנה לי סוג ההלוואה
ממשיכים לוותק החברה

מהו וותק החברה שלך בשנים?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הוותק
20
1

האם יש לך נכסים?

דירה/בית פרטי
מסחרי-משרד, חנות
מגרש
אין נכסים
מצוין! ממשיכים

מה הגיל שלך ?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הגיל
90
18

מאיזה איזור בארץ העסק?

צפון-רמת הגולן והגליל
חיפה והקריות
חדרה, זכרון והעמקים
אזור השרון
אזור המרכז
אזור ירושלים והסביבה
אזור השפלה עד אשקלון
אזור הדרום
אזור אילת והסביבה
מעולה, כמעט וסיימנו

מה מצב חשבון הבנק שלך?

חשבון תקין (לא הוגבל אף פעם)
חשבון תקין (לא הוגבל ב5 שנים האחרונות)
חשבון הוגבל (בחמש שנים האחרונות)
חשבון מוגבל (יש אופציה לערבים)
היה עיקול על החשבון
חזרו שיקים בחשבון

האם יש לך תיקים בהוצאה לפועל?

אין תיקים
יש תיקים
עוברים לשלב הבא

האם יש נכסים בבעלותך?

רכב בבעלותי
דירה ללא משכנתא
דירה עם משכנתא של עד 50%
דירה עם משכנתא של מעל 50%
אין רכב ודירה
אחר

האם יש לך כרטיס אשראי?

כן
לא
שאלה אחרונה וסיימנו

שלב אחרון וסיימנו!

ציין את תחום פעילות העסק והערות נוספות במידה ויש פרט בבקשה את תחום פעילות העסק

הליך בדיקת בקשות להלוואה מהקרן החדשה לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה

הליך אישור קבלת הלוואה בערבות המדינה מהקרן לעסקים קטנים ובינוניים מבוסס על 4 שלבים עיקריים:

  1. מילוי טופס ושאלון ושליחתו לאחד משני הגופים המתאמים (GSE או משרד רו”ח עובד בן דוד), יש לצרף לבקשה מסמכים רלבנטיים שונים כמו חוזים עסקיים, הצעות רכש, דפי חשבון ועוד.
  2. פגישה הכרות בבית העסק עם נציג מטעם הגוף המתאם.
  3. דיון בוועדת האשראי של הבנק המלווה.
  4. החלטה סופית וקביעת תנאי ההלוואה בוועדת האשראי של הקרן להלוואות לעסקים קטנים ובינוניים, חברי הוועדה מונים נציג מהבנק המלווה ונציג של הגוף המתאם.

מה כוללת בדיקת זכאות לקבלת הלוואה בערבות המדינה?

הלוואה בערבות המדינה דרך הקרן לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה ניתנת רק לעסקים המקבלים את אישורה של ועדת האשראי, לאחר צליחת השלבים המקדימים כמו פגישת הכרות עם כלכלן מטעם הגוף המתאם והחלטת ועדת האשראי של הבנק המלווה. האישור הסופי להלוואה תלוי בהחלטת ועדת האשראי של הקרן בערבות המדינה, זהו הליך הנמשך כחודש ימים, אך ניתן לבדוק את הזכאות מראש כדי לא לבזבז זמן ומשאבים מיותרים, וכך לקבל החלטה פיננסית שקולה ואחראית.

בעזרת יועץ פיננסי מקצועי ומנוסה, היזם יכול להעריך את סיכוייו לקבלת ההלוואה האטרקטיבית דרך הקרן לעסקים קטנים ובינוניים. חשוב לדעת כי אלפי עסקים שולחים מדי שנה בקשה להלוואה מהקרן בערבות המדינה, אך פחות מחמישים אחוז מהיזמים והעסקים הקיימים זוכים לקבל את ההלוואה. הלוואה בערבות המדינה נחשבת למשתלמת במיוחד בגלל הריבית הנמוכה, ובעיקר בגלל תנאי ההלוואה, ניתן לקבל עד 300,000 ש”ח להקמת עסק חדש כאשר היזם נדרש להעמיד בטוחות בגובה 10% בלבד.

כאשר יזם המעוניין להקים עסק פונה לבנק עליו להעמיד בטוחות בגובה סכום ההלוואה, רוב היזמים אינם מסוגלים לעשות זאת, לכן רבים פונים לסיוע מהקרן בערבות המדינה. כמו כן, ניתן לקבל הלוואה של 500,000 ₪ לעסקים עם מחזור שנתי עד 6.25 מיליון ₪, כאשר יש להציג בטוחות בגובה עד 25% מסכום ההלוואה.

עסק עם מחזור שנתי מעל 6.25 מיליון ₪ יכול לקבל הלוואה בגובה 8-12% מהמחזור השנתי בשנה הקודמת לבקשה, ועליו להעמיד בטוחות בגובה עד 25% מסכום ההלוואה. במסלול השקעות לתעשייה ניתן לקבל הלוואות גדולות יותר, אך סכום הבטוחות מגיע לעד 30% מסכום ההלוואה, אך עדיין זו הלוואה הנחשבת לאטרקטיבית במיוחד.

הלוואה בערבות מדינה זכאות

בפגישת ההכרות בבית העסק, נציג מטעם הגוף המתאם מגבש החלטה האם להמליץ על הענקת הלוואה ליזם המעוניין להקים עסק חדש או לבעל העסק הקיים. חוות הדעת שלו מועברת לבנק המלווה, מגיש הבקשה יכול לבחור אחד מתוך 4 בנקים שזכו במכרז של המדינה. נציגי ועדת האשראי של הבנק מבצעים את בדיקותיהם, אם יש מידע על היזם והעסק שלו ההליך קצר ומהיר יותר. בסוף ההליך, ועדת האשראי של הקרן בערבות המדינה מקבלת החלטה סופית וקובעת האם לאשר את ההלוואה ובאיזה תנאים.

סיבות לאי זכאות לקבלת הלוואה בערבות המדינה

בעת בדיקת זכאות לקבלת אישור להלוואה מהקרן בערבותה מדינה מתבצעות בדיקות רבות כמו יכולת פיננסית של היזם והעסק להחזיר את ההלוואה, היתכנות כלכלית של העסק, היסטוריית אשראי של היזם והעסק, עמידה בקריטריונים המחייבים של הקרן בערבות המדינה, התנהלות היזם בפגישת ההכרות עם נציג הגוף המתאים וכיוצא בזה.

קבלת אישור להלוואה מקרן בערבות המדינה אינה עניין של מה בכך, זהו הליך מורכב לכן מומלץ להיעזר ביועץ עסקי מנוסה. אמנם, כל אחד יכול להגיש בקשה ישירות לגוף המתאם של הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה או דרך אחד הבנקים המלווים, אך בגלל הסיכון לא לקבל אישור להלוואה, מומלץ להיעזר ביועץ עסקי מנוסה. היועץ יכול לבדוק מראש מהם סיכויי ההצלחה של היזם לקבל את הסיוע הנדרש לו מהקרן, לסייע ליזם להגיש בקשה מקצועית עם כל המסמכים הנדרשים, להיערך לקראת הפגישה עם כלכלן של הגוף המתאם, ולבחון פתרונות מימון ואשראי נוספים, שיכולים להתאים ליזם כדי להגשים חלום ולהקים עסק חדש או להשקיע בעסק הקיים.

הלוואה בערבות המדינה נחשבת לאטרקטיבית במיוחד בגלל התנאים הנוחים והערבות הגבוהה של המדינה. כדאי לדעת כי המדינה מעבירה את הערבות ישירות לבנק המלווה, בעוד היזם נדרש להעמיד בטוחות מצדו בהתאם להחלטת ועדת האשראי, לרוב עד 25% מסכום ההלוואה.

למידע נוסף ולשאלות בנושא בדיקת זכאות לקבלת הלוואה בערבות מדינה, השאירו פרטים באתר רק תבקש הלוואות לעסקים. היועצים המנוסים שלנו יחזרו אליכם בהקדם ויסייעו לכם להשיג את המימון הנדרש עבורכם, בתנאים הנוחים והמשתלמים ביותר עבורכם. השירות באתר הינו ללא עלות וללא התחייבות.