מיהם הגופים המתאמים של הקרן בערבות המדינה?

קבל הלוואה לעסק

בתנאים הטובים ביותר

הגש בקשה אונליין וקבל תשובה מיידית

סמן את סכום ההלוואה שברצונך לקבל
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
50,000
2,000,000
סכום נבחר 100,000 ש"ח
פרטי התקשרות ומטרת ההלוואה
אנא הזן את שמך השם נקלט בהצלחה
אנא הזן מספר טלפון נייד הטלפון תקין, ממשיכים!

מה סוג העסק לו דרושה ההלוואה?

עסק חדש
עוסק פטור
עוסק מורשה
חברה בע"מ
אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

נצטרך ממך מספר פרטים נוספים לבדיקת ההלוואה

(זה ייקח פחות מדקה, מבטיחים!)

מהו המחזור השנתי של העסק?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת המחזור השנתי
10,000,000
0

סוג ההלוואה הרצוי

הלוואה בערבות המדינה
סולו מהבנק - (עד 5 ימים)
חוץ בנקאי
לא משנה לי סוג ההלוואה
ממשיכים לוותק החברה

מהו וותק החברה שלך בשנים?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הוותק
20
1

האם יש לך נכסים?

דירה/בית פרטי
מסחרי-משרד, חנות
מגרש
אין נכסים
מצוין! ממשיכים

מה הגיל שלך ?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הגיל
90
18

מאיזה איזור בארץ העסק?

צפון-רמת הגולן והגליל
חיפה והקריות
חדרה, זכרון והעמקים
אזור השרון
אזור המרכז
אזור ירושלים והסביבה
אזור השפלה עד אשקלון
אזור הדרום
אזור אילת והסביבה
מעולה, כמעט וסיימנו

מה מצב חשבון הבנק שלך?

חשבון תקין (לא הוגבל אף פעם)
חשבון תקין (לא הוגבל ב5 שנים האחרונות)
חשבון הוגבל (בחמש שנים האחרונות)
חשבון מוגבל (יש אופציה לערבים)
היה עיקול על החשבון
חזרו שיקים בחשבון

האם יש לך תיקים בהוצאה לפועל?

אין תיקים
יש תיקים
עוברים לשלב הבא

האם יש נכסים בבעלותך?

רכב בבעלותי
דירה ללא משכנתא
דירה עם משכנתא של עד 50%
דירה עם משכנתא של מעל 50%
אין רכב ודירה
אחר

האם יש לך כרטיס אשראי?

כן
לא
שאלה אחרונה וסיימנו

שלב אחרון וסיימנו!

ציין את תחום פעילות העסק והערות נוספות במידה ויש פרט בבקשה את תחום פעילות העסק

איש עסקים בגוף המתאם להלוואות בערבות המדינה

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה מציעה מגוון תוכניות סיוע ליזמים המעוניינים להקים עסק חדש ולעסקים קטנים ובינוניים בכל הארץ הזקוקים להלוואה נוחה או לסיוע אחר. משרד האוצר פרסם בשנת 2016 את רשימת הגופים שזכו במכרז כדי לשמש גוף מתאם לבדיקת הבקשות הרבות המוגשות לקרן ההלוואות בערבות המדינה. על פי תוצאות המכרז האחרון, הגופים המתאמים שהוכרזו הינם חברת ג’י.אס.אי מחקר אנליטי (קבוצת גיזה זינגר אבן) ופירמת ראיית חשבון וייעוץ עסקי בן דוד שלוי קופ.

הלוואות בערבות המדינה – מה זה ולמי הן מתאימות?

מדינת ישראל מודעת לחשיבות העסקים הקטנים והבינוניים ולנחיצותם כדי לשמור על יציבות המשק ולהתפתחות הכלכלה המקומית. העסקים הקטנים והבינוניים מהווים את מנוע הצמיחה של המשק, הם מעסיקים עובדים רבים וחשובים ליצירת מקורות תעסוקה בפריפריה ובשאר חלקי המדינה. עם זאת, העסקים הקטנים והבינוניים מתקשים לגייס אשראי ולקבל הלוואות בבנקים המסחריים, לכן המדינה החליטה להקים את קרן ההלוואות בערבות המדינה, הקרן מנוהלת על ידי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים.

הקרן בערבות המדינה מציעה שלושה מסלולי הלוואות עיקריים:
מסלול עסק בהקמה – הלוואה בתנאים נוחים ליזמים המעוניינים להקים עסק חדש. גובה ההלוואה עד 500,000 ₪ לתקופה של עד 5 שנים, עם אפשרות לדחיית תשלומי ההחזר (גרייס) עד 6 חודשים.
מסלול הון חוזר – הלוואה אטרקטיבית לעסקים קטנים ובינוניים למימון הון חוזר. עסק בעל מחזור שנתי עד 6.25 מיליון ש”ח יכול לקבל הלוואה נוחה עד 500,000 ש”ח, לתקופה של עד 5 שנים, עם אפשרות לגרייס ל-6 חודשים. עסקים בעלי מחזור גבוה מ-6.25 מיליון ₪ יכולים לקבל הלוואה עד 8% מהמחזור השנתי האחרון.
מסלול השקעה – הלוואה בתנאים מועדפים לצורך השקעה בעסק קיים, הלוואה עד 500,000 ₪ לעסקים בעלי מחזור הכנסות שנתי עד 6.25 מיליון ₪, או הלוואה עד 8% מהמחזור השנתי האחרון לעסקים בעלי מחזור מכירות שנתי מעל 6.25 מיליון ₪.

חשוב לדעת כי את המסמכים לקבלת ההלוואה מהקרן בערבות המדינה יש להגיש לאחד משני הגופים המתאמים. כאמור, כיום הגופים המתאמים של הקרן הם גיזה ופירמת ראיית החשבון בן דוד שלוי קופ.

מה התפקיד של הגופים המתאמים של הקרן בערבות המדינה?

מדינת ישראל מעוניינת לסייע ליזמים ולבעלי עסקים קטנים ובינוניים – כל עוד יש צידוק כלכלי להמשך קיומו של העסק, והוא בעל פוטנציאל להתפתח ולייצר מקומות עבודה חדשים. באמצעות הקרן בערבות המדינה הממשלה מעניקה הלוואות במסלולים שונים לעסקים קטנים ובינוניים, כל עוד העסק עומד בקריטריונים ובתנאים שנקבעו מראש. כדי לבחון את הבקשות הרבות המוגשות מדי שנה לסיוע ולהלוואות מהקרן בערבות המדינה, הוחלט לפרסם מכרז לבחירת שני גופים מתאמים שיבחנו במקצועיות ולעומק את הבקשות ויחוו את דעתם.

הגופים המתאמים, כיום גיזה (GSE) ופירמת ראיית החשבון בן דוד שלוי קופ, מעסיקים כלכלנים בעלי הכשרה מקצועית וניסיון רב. כל בקשה לקבלת הלוואה מהקרן בערבות המדינה מגיעה לידי אחד הגופים המתאמים, בהתאם לבחירת היזם או בעל העסק. לאחר בדיקה ראשונית של המסמכים שהוגשו, ביניהם תוכנית עסקית מפורטת, כלכלן מטעם הגוף המתאם יוצר קשר עם בעל העסק או היזם כדי לקבוע עמו פגישה. ברוב המקרים הפגישה מתקיימת בבית העסק על מנת לאפשר לכלכלן של הגוף המתאם להתרשם מהעסק ומצורת העבודה המתנהלת בו. במידה ויזם מגיש בקשה לקבלת הלוואה לצורך הקמת עסק חדש, הפגיעה תיערך במקום אחר.

למעשה, הגופים המתאמים פועלים כאגף מקצועי של החשב הכללי במשרד האוצר, תפקידם לבחון כל בקשה המוגשת אליהם, לבדוק האם העסק עומד בתנאים המחייבים והאם יש צידוק כלכלי למתן הסיוע עבורו. כלכלן של הגוף המתאם יחליט האם לאשר את הבקשה ולהעניק לבעל העסק חוות דעת חיובית לקבלת הסיוע. במידה והגוף המתאים החליט לאשר את הבקשה להלוואה המשך הטיפול בתיק יועבר לאחד הבנקים שזכו במכרז של משרד האוצר, ולאחר אישור מהבנק המלווה הבקשה מועברת להמשך טיפול ולהחלטה סופית על ידי ועדת האשראי של הקרן בערבות המדינה. ועדת האשראי כוללת נציג של הגוף המתאם, נציג מטעם הבנק ונציגי הקרן.

אודות פירמת ראיית החשבון בן דוד שלוי קופ

הפירמה הוקמה בשנת 2013 לאחר מיזוג בין משרד רו”ח עובד בן דוד לבין משרד שלוי קופ. האיחוד בין שתי החברות הוביל להקמת פירמת ראיית חשבון מהגדולות ומהמובילות בישראל, הפירמה מהווה חלק מרשת בינלאומית בשם LEA, הפירמה השנייה בגודלה בעולם בתחום ראיית חשבון. פירמת בן דוד שלוי קופ מונה כ-200 עובדים, יש לה שני סניפים – בירושלים וברמת גן.

הסטנדרטים הגבוהים והמקצועיות של הפירמה תרמו לזכייתה במכרז שפרסם משרד האוצר לבחירת גופים מתאמים לקרן בערבות המדינה.

אודות גיזה

קבוצת גיזה זינגר אבן היא הפירמה הגדולה והמובילה בישראל לייעוץ פיננסי ובנקאות להשקעות. קבוצת גיזה מורכבת מחברת גיזה זינגר אבן בע”מ ומחברת הבת ג’י.אס.אי מחקר אנליטי. החברה מעסיקה עובדים מיומנים, ביניהם כלכלנים מוכשרים, ולאחר זכייתה במכרז של משרד האוצר היא החלה לפעול כאחד משני הגופים המתאמים של הקרן בערבות המדינה.

כדאיות ההלוואה דרך הקרן בערבות המדינה

הקרן בערבות המדינה מסייעת מדי שנה לעסקים קטנים ובינוניים רבים במרכז, בערים הגדולות ובפריפריה. יזמים ובעלי עסקים רבים סובלים ממצוקת אשראי קשה, לכן רבים מגישים בקשה לקבלת הלוואה באחד מהמסלולים של הקרן. כדי לשפר את הסיכוי לקבלת ההלוואה הנוחה מהקרן בערבות המדינה יש למלא בקפידה את טופס הבקשה, לחזק את הטענות באמצעות מסמכים שונים, להכין תוכנית עסקית באופן מקצועי ולהגיש באופן מסודר את הבקשה לאחד הגופים המתאמים.

כדי לשפר את הסיכוי לקבלת ההלוואה האטרקטיבית מהקרן בערבות המדינה, מומלץ להיעזר ביועצים המנוסים של רק תבקש הלוואות לעסקים. למידע נוסף ולסיוע בהגשת הבקשה לגופים המתאמים של הקרן בערבות המדינה – אנא השאירו פרטים באתר ואנו נחזור אליכם עם הצעה אטרקטיבית.