הלוואות בערבות מדינה לעסקים במשבר

קבל הלוואה לעסק

בתנאים הטובים ביותר

הגש בקשה אונליין וקבל תשובה מיידית

סמן את סכום ההלוואה שברצונך לקבל
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
50,000
2,000,000
סכום נבחר 100,000 ש"ח
פרטי התקשרות ומטרת ההלוואה
אנא הזן את שמך השם נקלט בהצלחה
אנא הזן מספר טלפון נייד הטלפון תקין, ממשיכים!

מה סוג העסק לו דרושה ההלוואה?

עסק חדש
עוסק פטור
עוסק מורשה
חברה בע"מ
אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

נצטרך ממך מספר פרטים נוספים לבדיקת ההלוואה

(זה ייקח פחות מדקה, מבטיחים!)

מהו המחזור השנתי של העסק?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת המחזור השנתי
10,000,000
0

סוג ההלוואה הרצוי

הלוואה בערבות המדינה
סולו מהבנק - (עד 5 ימים)
חוץ בנקאי
לא משנה לי סוג ההלוואה
ממשיכים לוותק החברה

מהו וותק החברה שלך בשנים?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הוותק
20
1

האם יש לך נכסים?

דירה/בית פרטי
מסחרי-משרד, חנות
מגרש
אין נכסים
מצוין! ממשיכים

מה הגיל שלך ?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הגיל
90
18

מאיזה איזור בארץ העסק?

צפון-רמת הגולן והגליל
חיפה והקריות
חדרה, זכרון והעמקים
אזור השרון
אזור המרכז
אזור ירושלים והסביבה
אזור השפלה עד אשקלון
אזור הדרום
אזור אילת והסביבה
מעולה, כמעט וסיימנו

מה מצב חשבון הבנק שלך?

חשבון תקין (לא הוגבל אף פעם)
חשבון תקין (לא הוגבל ב5 שנים האחרונות)
חשבון הוגבל (בחמש שנים האחרונות)
חשבון מוגבל (יש אופציה לערבים)
היה עיקול על החשבון
חזרו שיקים בחשבון

האם יש לך תיקים בהוצאה לפועל?

אין תיקים
יש תיקים
עוברים לשלב הבא

האם יש נכסים בבעלותך?

רכב בבעלותי
דירה ללא משכנתא
דירה עם משכנתא של עד 50%
דירה עם משכנתא של מעל 50%
אין רכב ודירה
אחר

האם יש לך כרטיס אשראי?

כן
לא
שאלה אחרונה וסיימנו

שלב אחרון וסיימנו!

ציין את תחום פעילות העסק והערות נוספות במידה ויש פרט בבקשה את תחום פעילות העסק

פגישת עסקים לצורך הלוואה לעסק במשבר

עסקים רבים ברחבי המדינה מתמודדים עם קשיים ואתגרים שונים, וגם עם לא מעט משברים. רוב העסקים מתמודדים עם תזרים מזומנים שלילי ובעיות של מימון הון חוזר. לעתים העסק אינו אשם במשבר אליו נקלע, ובעזרת סיוע בתנאים נוחים הוא יכול להיחלץ מהמשבר. חשוב לזכור כי חלק מהמשברים אליהם נקלעים עסקים נגרמים כתוצאה ממדיניות האשראי של הבנקים, וכאשר הבנק מסרב לתת הלוואה לעסק, הבעיה רק הולכת ומחריפה והעסק עלול להיקלע למשבר ממנו קשה לו לצאת, או שבעל העסק עשוי לגייס הלוואה בשוק האפור בתנאים הגורמים להחרפת המשבר.

כיצד הלוואה יכולה לסייע לעסק במשבר?

רוב העסקים חיים מהלוואה להלוואה כדי לגשר על פערי תזרים ולהתמודד עם מצוקת האשראי. לכל עסק יש הוצאות קבועות ומשתנות שעליו לשלם בזמן, לדוגמה משכורות לעובדים, תשלום לספקים, שכר דירה, ארנונה, חשמל, דלק, ביטוחים וכדומה. העסק חייב להתנהל נכון כדי לגבות בזמן תשלום מהלקוחות על מנת לפרוע את החובות של העסק וכדי להתמודד עם ההוצאות השוטפות.

כאשר נוצר פעם בין הגבייה לתשלומים ולהוצאות השוטפת, העסק נקלע לתזרים מזומנים שלילי, וכדי להיחלץ מהבעיה הוא יכול לקחת הלוואה. אם העסק כבר לקח הלוואה מהבנק שלו וטרם פרע אותה, ייתכן והבנק יקשיח את עמדותיו ויסרב להעניק הלוואה נוספת לעסק, עד פירעון ההלוואה הקודמת. בנקים רבים ממאנים לאשר הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בגלל הסיכון הרב. לכן נוצר מצב של ביצה ותרנגולת, מאחר והעסק זקוק לאשראי מהבנק, אך זה מסרב לאשר לו את ההלוואה שיכולה לסייע לו לחזור למסגרת האשראי, לשלם בזמן, לפרוע חובות וכדומה.

לכן, אחד הפתרונות המומלצים לעסקים במשבר, כל עוד יש להם פוטנציאל צמיחה, הוא לקחת הלוואות בערבות מדינה לעסקים במשבר. למעשה, רוב ההלוואות דרך הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה מועמדות לעסקים הסובלים ממצוקת אשראי, לכן כמעט 40% מההלוואות דרך הקרן הן במסלול הון חוזר, ובין השנים 2016-2018 קרן הסיוע העמידה למעלה מ-3,500 הלוואות במסלול זה.

הלוואה נוחה בתנאים מועדפים לעסק במשבר

ראוי לציין כי הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה מציעה שלושה מסלולי הלוואות – מסלול עסק בהקמה, מסלול השקעות ומסלול הון חוזר. הקרן הוקמה במטרה לסייע לעסקים קטנים ובינוניים הסובלים ממצוקת האשראי הקשה במשק, בעיקר בגלל מדיניות הבנקים, וכדי לעודד יזמים להקים עסקים חדשים. העסקים הקטנים והבינוניים נחוצים ליציבת המשק והכלכלה המקומית, הם יוצרים מקומות תעסוקה חדשים, שומרים על יציבות כלכלית ומשפרים את הכנסות המדינה ממסים.

לכן, ממשלת ישראל החליטה על הקמת סוכנות הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה, הסוכנות אחראית על ניהול הקרן החדשה לעסקים קטנים ובינוניים והיקפי הפעילות של הקרן הולכים וגדלים עם השנים.

בין השאר קרן הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים מציעה הלוואה נוחה בערבות המדינה לעסקים במשבר, זהו מסלול ייעודי המאפשר לבעל העסק לקבל הלוואה נוחה לתקופה של עד 5 שנים (60 תשלומי החזר חודשיים), עם אפשרות לגרייס לתקופה של עד 6 חודשים. הקרן מציעה הלוואות במסלול הון חוזר לעסקים במשבר בתנאים הבאים:

הלוואה עד 500,000 ₪ לעסק עם מחזור מכירות שנתי עד 6.25 מיליון ₪.
• הלוואות עד 8% ממחזור המכירות השנתי (לפי השנה הקודמת להגשת הבקשה) לעסק עם מחזור מעל 6.25 מיליון ₪.
• תקופת ההלוואה עד 5 שנים, עם אפשרות לדחיית תשלומי ההחזר ב-6 חודשים.
• המדינה מעמידה ערבות בסך 75% מסכום ההלוואה.
• בעל העסק נדרש להעמיד בטוחות בשיעור עד 25% סכום ההלוואה.
• ריבית נוחה ואטרקטיבית.

איך מקבלים הלוואות בערבות המדינה לעסקים במצוקה?

כדי לגייס הלוואות בערבות המדינה לעסקים במשבר, מומלץ לפנות לחברת ייעוץ מקצועית ואמינה המכירה את כל פתרונות המימון והאשראי הקיימים. צוות היועצים של החברה מאפיין את צורכי העסק, בודק מדוע העסק נקלע למשבר, מכין יחד עם בעלי העסק תכנית עסקית מפורטת ומגיש בקשה מסודרת לקבלת הלוואות בעקבות המדינה לעסקים במצוקה.

אמנם, אפשר למלא את הטפסים השונים ולהגיש אותם לבד וללא כל עזרה, אך המציאות מוכיחה כי עסקים שהגישו בקשה מסודרת תוך ליווי מקצועי זוכים לסיכוי גבוה יותר לקבל את הסיוע הנחוץ לעסק שלהם להיחלץ מהמשבר. כדאי לדעת כי יש מספר קרנות בערבות המדינה אליהם נתן להגיש בקשה, לא רק לקרן לעסקים קטנים ובינוניים. כמו כן, יש קרנות מימון נוספות, חלקן מנוהלות על ידי הסוכנות היהודית, וחלקן שייכות לבנקים, לכן חשוב לבדוק את כל האפשרויות הקיימות, להשוות תנאים, ורק לאחר מכן לקבל החלטה פיננסית שקולה ואחראית.

כדי לגייס את ההלוואה הנוחה שיכולה לסייע לעסק לצאת מהמשבר ולשגשג, יש להגיש את הטפסים לאחד משני הגופים המתאמים של הקרן להלוואות בערבות המדינה. הגופים המתאימים הם חברת GSE ומשרד רו”ח עובד בן דוד. לאחר הגשת הטפסים, תוך כשבוע יוצר קשר כלכלן מטעם הגוף המתאם לצורך תיאום פגישה בעסק, ולאחר הפגישה הוא יחליט האם לאשר את הבקשה או לדחות אותה.

לאחר אישור הבקשה, התיק יועבר לאחד הבנקים המלווים של הקרן, ובהתאם לבחירת בעל העסק. נציגי הבנק בוחנים את הבקשה ואת תנאי ההלוואה, והם יעבירו את המלצתם לוועדת האשראי של הקרן כדי לקבל החלטה סופית ולהחליט על התנאים כמו ריבית, סכום ועוד. תוך זמן קצר מקבלים תשובה סופית לגבי אישור או דחיית הבקשה להלוואה מהקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה.

אגב, אפשר לקבל הלוואות מהקרן לעסקים קטנים ובינוניים לא רק במצבי משבר ומצוקה, הקרן מציעה הלוואות נוחות בתנאים מועדפים ליזמים המעוניינים להקים עסק חדש ולעסקים הזקוקים למימון לצורך השקעה ומינוף העסק. כמו כן, הקרן מציעה הלוואות נוחות ליצואנים ולתעשיינים.

מדוע הלוואות בערבות המדינה עדיפות על הלוואה מהבנקים לעסקים במשבר?

עסקים רבים נקלעים למשבר בגלל מדיניות המימון והאשראי של הבנקים. ידוע שהבנקים בישראל אינם ממהרים להעניק הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים, ודווקא כאשר העסק זקוק להלוואה הוא מקבל כתף קרה מהבנק וכדי להיחלץ מהמשבר עליו לגייס הלוואות חוץ בנקאיות, ובמקרים קיצוניים בשוק האפור. הלוואה חוץ בנקאית יקרה יותר לעומת תנאי הריבית שהבנקים מציעים, אך לעסק במשבר אין ברירה ועליו לקחת את ההלוואה גם בתנאים בעייתיים, וכך הוא עלול להיקלע למשבר קשה יותר ולסוף ידוע מראש.

הלוואה בערבות המדינה מוענקת בתנאים נוחים והוגנים, במיוחד לעסקים במשבר. במקום הלוואה קצרת מועד שהבנקים וחברות המימון החוץ בנקאים מציעים לעסקים במצוקה, הקרן לעסקים קטנים ובינוניים מציעה הלוואה לתקופה ארוכה עד 60 חודשים, פריסת תשלומים ארוכה המאפשרת לעסק לצאת מהמשבר, ותנאים נוחים עם ערבות גבוהה לבנק מצד המדינה.

אחת הבעיות של עסקים במשבר היא חוסר היכולת להעמיד בטחונות נדרשים לבנק או לחברת המימון החוץ בנקאי. לכן, הקרן לעסקים קטנים ובינוניים מהווה את הפתרון המועדף לעסקים במצוקה, אך חשוב לזכור כי יש להחזיר את ההלוואה בזמן, לכן חשוב לתכנן את הצעדים ליציאה מהמשבר שהעסק נקלע אליו, ולתכנן תזרים מזומנים טוב יותר כדי להימנע ממשברים דומים בעתיד.

למידע נוסף ולייעוץ בנושא הלוואות בערבות מדינה לעסקים במשבר – השאירו פרטים בטופס למטה. המומחים של רק תבקש הלוואות לעסקים יחזרו אליכם בהקדם עם הצעה אטרקטיבית ומשתלמת שתסייע גם לעסק שלכם לצלוח את המשבר ולשגשג.