ייעוץ עסקי לגיוס הלוואה מקרן בערבות מדינה

קבל הלוואה לעסק

בתנאים הטובים ביותר

הגש בקשה אונליין וקבל תשובה מיידית

סמן את סכום ההלוואה שברצונך לקבל
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
50,000
2,000,000
סכום נבחר 100,000 ש"ח
פרטי התקשרות ומטרת ההלוואה
אנא הזן את שמך השם נקלט בהצלחה
אנא הזן מספר טלפון נייד הטלפון תקין, ממשיכים!

מה סוג העסק לו דרושה ההלוואה?

עסק חדש
עוסק פטור
עוסק מורשה
חברה בע"מ
אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

נצטרך ממך מספר פרטים נוספים לבדיקת ההלוואה

(זה ייקח פחות מדקה, מבטיחים!)

מהו המחזור השנתי של העסק?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת המחזור השנתי
10,000,000
0

סוג ההלוואה הרצוי

הלוואה בערבות המדינה
סולו מהבנק - (עד 5 ימים)
חוץ בנקאי
לא משנה לי סוג ההלוואה
ממשיכים לוותק החברה

מהו וותק החברה שלך בשנים?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הוותק
20
1

האם יש לך נכסים?

דירה/בית פרטי
מסחרי-משרד, חנות
מגרש
אין נכסים
מצוין! ממשיכים

מה הגיל שלך ?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הגיל
90
18

מאיזה איזור בארץ העסק?

צפון-רמת הגולן והגליל
חיפה והקריות
חדרה, זכרון והעמקים
אזור השרון
אזור המרכז
אזור ירושלים והסביבה
אזור השפלה עד אשקלון
אזור הדרום
אזור אילת והסביבה
מעולה, כמעט וסיימנו

מה מצב חשבון הבנק שלך?

חשבון תקין (לא הוגבל אף פעם)
חשבון תקין (לא הוגבל ב5 שנים האחרונות)
חשבון הוגבל (בחמש שנים האחרונות)
חשבון מוגבל (יש אופציה לערבים)
היה עיקול על החשבון
חזרו שיקים בחשבון

האם יש לך תיקים בהוצאה לפועל?

אין תיקים
יש תיקים
עוברים לשלב הבא

האם יש נכסים בבעלותך?

רכב בבעלותי
דירה ללא משכנתא
דירה עם משכנתא של עד 50%
דירה עם משכנתא של מעל 50%
אין רכב ודירה
אחר

האם יש לך כרטיס אשראי?

כן
לא
שאלה אחרונה וסיימנו

שלב אחרון וסיימנו!

ציין את תחום פעילות העסק והערות נוספות במידה ויש פרט בבקשה את תחום פעילות העסק

פגישת ייעוץ עסקי לקבלת הלוואה בערבות המדינה

הקרן להלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות מדינה מנוהלת על ידי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה. מדי שנה הקרן מסייעת לעסקים רבים בכל תחומי התעשייה והמסחר, לרבות עסקים בתחום התיירות, החקלאות, המזון, התעשייה הקלה ועוד. כדי לשפר את הסיכוי לקבלת ההלוואה בערבות מדינה מומלץ לפנות ליועץ עסקי מנוסה המתמחה בנושא זה, כיוון שבעלי עסקים המגישים את הבקשה לבד, לרוב מקבלים דחייה לבקשתם לקבלת ההלוואה האטרקטיבית.

חשוב לדעת כי מדינת ישראל, באמצעות הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, מנסה להשפיע על בעלי העסקים לפנות לייעוץ באחד מסניפי מעוף. היועצים בסניפי מעוף מסייעים ליזם או לבעל העסק למלא את הטפסים ולהכין תוכנית עסקית כנדרש בתנאי הסף להגשת הבקשה. עם זאת, ניתן להגיש את הבקשה לסיוע באופן עצמאי, אך הנתונים מוכיחים כי רוב הבקשות המוגשות לבד, וללא יועץ עסקי מנוסה ומקצועי, נדחות כבר בשלב הראשון כאשר כלכלן מטעם הגוף המתאם בודק את העסק.

כיצד ייעוץ עסקי יכול לסייע לכם בתהליך גיוס ההלוואה מהקרן בערבות מדינה?

יועץ עסקי מנוסה, המתמחה בין השאר בהגשת בקשות לקבלת הלוואה דרך הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה, מכיר את התנהלות נציגי הקרן והגוף המתאם. ליועץ העסקי המנוסה יש ניסיון רב בהתנהלות נכונה מול נציגי ועדת האשראי של הקרן, כלכלנים מטעם הגופים המתאמים ויועצים של הבנקים המלווים את הקרן.

ליווי של יועץ עסקי מנוסה יסייע לכם לשפר את הסיכוי לקבלת הלוואה בערבות מדינה. היועץ העסקי תורם לכם מניסיונו הרב בתחום זה, בהכנת תוכנית עסקית מפורטת ומקצועית ובדרכים נוספות. למעשה, היועץ העסקי נחוץ עבורכם מהסיבות הבאות:

כתיבת תוכנית עסקית – אחד מתפקידיו העיקריים של היועץ העסקי המלווה אתכם הוא לסייע בבניית ובכתיבת תוכנית עסקית מקצועית ומפורטת, בהתאם להנחיות של הקרן והכלכלנים מטעם הגופים המתאמים. חשוב לזכור כי יועץ עסקי מנוסה הגיש כבר מאות בקשות לעסקים קטנים ובינוניים לכן הוא יודע כיצד לבנות תוכנית עסקית מקצועית והוא מדגיש בתוכנית את הנתונים המסייעים לבעל העסק לשפר את סיכויו לקבלת ההלוואה האטרקטיבית.
איסוף מסמכים – לכל בקשה שמגישים לגוף המתאם של הקרן בערבות מדינה, יש לצרף מסמכים שונים ומגוונים, בהתאם למסלול ההלוואות הנבחר. ישנם מסמכים המחזקים משמעותית את בקשתו של היזם או בעל העסק, אלו מסמכים שנציגי הקרן, הבנק והגוף המתאם מעוניינים לקבל כדי לבחון האם העסק אכן זקוק להלוואה, והאם יש צידוק כלכלי להמשך קיומו של העסק ולקבלת ההלוואה.
מילוי טפסים – בעזרת היועץ העסקי תוכלו למלא את כל הטפסים הנדרשים להגשת בקשה לקבלת ההלוואה. חשוב לציין כי טופס הבקשה כולל דפים רבים שיש למלא בפירוט ובדיוק רב, כל טעות עלולה לגרום לדחיית הבקשה או לעיכובים בגלל דרישה לתקן פרטים בטופס. מעבר לטופס הארוך, יש עוד מגוון טפסים שיש למלא ולצרף לבקשה, ובעזרת היועץ המנוסה מכינים בקשה מסודרת הכוללת את כל הטפסים והמסמכים הנדרשים, וכך נמענים מעיכובים מיותרים או מסכנת דחיית הבקשה.
קיצור זמן גיוס ההלוואה – בעזרת יועץ עסקי מקצועי ומנוסה ניתן לקצר את הזמן בין הגשת הבקשה למועד קבלת ההלוואה. ליועץ העסקי ניסיון רב בליווי עסקים ובהגשת בקשות לקבלת סיוע והלוואות מגופים שונים, ביניהם הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה. היועץ מסייע ליזם לאסוף מסמכים הנדרשים לחיזוק בקשתו לקבלת ההלוואה, כמו כן היועץ מסייע ליזם לבחור בנק במקביל להגשת המסמכים, כדי לקצר זמנים ולחסוך זמן המתנה ארוך ולהימנע מעיכובים מיותרים כמו טופס שלא מולא בקפידה, מסמכים חסרים ועוד.

תהליך גיוס הלוואה מהקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות מדינה

כדאי לדעת כי תהליך קבלת הלוואה בערבות מדינה מורכב מארבעה שלבים עיקריים:

• הגשת בקשה לקבלת הלוואה לגוף המתאם
• פגישה בבית העסק עם כלכלן של הגוף המתאם
• דיון בתיק ההלוואה בבנק המלווה הנבחר
• דיון ואישור סופי למתן ההלוואה בוועדת האשראי של הקרן

כדי לקבל אישור להלוואה יש לעבור בהצלחה את כל השלבים, החל מהשלב הראשון המחייב מילוי טופס בקשה לקבלת הלוואה במקצועיות ובדיוק. בשלב הבא, לאחר הגשת הבקשה לגוף המתאם (משרד רו”ח עובד בן דוד או חברת ג’י.אס.אי מחקר אנליטי) כלכלן יוצר קשר עם מגיש הבקשה על מנת לתאם עמו פגישה. ברוב המקרים, הפגישה תתקיים במשרד של העסק, אלא אם הבקשה הוגשה על ידי יזם המעוניין להקים עסק חדש ולכן בחר במסלול עסק בהקמה.

הכלכלן בוחן את מצבו הפיננסי של העסק ואת יכולת ההחזר שלו, כמו כן הוא בוחן את היסטוריית האשראי ואת ההתנהלות הפיננסית בעסק, עליו להעריך האם יש צידוק כלכלי להמשך קיומו של העסק, והוא בודק גם כיצד ההלוואה תסייע בשיפור מצבו של העסק וכיצד הדבר יבוא לידי ביטוי בשיפור ההכנסות והרווחיות בארגון.

במידה והכלכלן מאשר את בקשה הוא מעביר את התיק להמשך טיפול באחד הבנקים, על פי בחירת מגיש הבקשה. ניתן לבחור באחד מתוך 4 בנקים שזכו במכרז של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים. נציגי הבנק המלווה בוחנים את הבקשה, מבצעים בדיקות נוספות אודות העסק, היסטוריית אשראי, התנהלות פיננסית בחשבונות הבנק של העסק ובעליו ועוד. במידה והבנק מאשר את הבקשה, יועבר התיק לוועדת האשראי של הקרן.

ועדת האשראי של הקרן להלוואות בערבות מדינה כוללת נציג של הבנק, נציג של הגוף המתאם ונציגים של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים. ועדת האשראי תחליט האם לאשר סופית את הבקשה להלוואה ותקבע את תנאי הסיוע, לרבות בטוחות שהיזם צריך לספק, ריבית, שיעור ערבות המדינה לבנק המלווה וכיוצא בזה.

זהו תהליך מורכב, וללא הכרות עם התנהלות הגופים המעורבים בנושא, קשה לקבל אישור להלוואה. לכן, אם ברצונכם לשפר משמעותית את הסיכוי לקבלת ההלוואה הנחוצה לעסק שלכם, מומלץ לפנות לייעוץ עסקי ולקבל ליווי צמוד לכל אורך הדרך, משלב מילוי הטפסים ואיסוף המסמכים הרלוונטיים ועד קבלת ההלוואה.

כישלון הרפורמה למתן הלוואה בערבות המדינה בליווי של יועצי מעוף בלבד

החשב הכללי (חשכ”ל) ביקש לבצע רפורמה במתן ההלוואות בערבות מדינה רק בעזרת ליווי של יועצי מעוף. למעשה, החשכ”ל ניסה לקבוע מדיניות חדשה והוא הוציא הנחיה לבנקים ולגופים המתאמים של קרנות בערבות מדינה להפנות את היזמים ובעלי העסקים המעוניינים לקבל הלוואה ליועצי מעוף. יש בישראל מספר סניפים של מעוף, וכ-15 יועצים שהוסמכו לטובת העניין. עם זאת, לא ידוע כיצד נבחרו היועצים של מעוף ומהם הכישורים שלהם.

לכן, הרפורמה נחלה כישלון והנתונים מגלים כי רוב הבקשות שהוגשו בעזרת יועצי מעוף סורבו, בעוד בקשות שהוגשו בעזרת כלכלנים ויועצים בעלי ותק וניסיון רב בתחום זה, צלחו את המכשולים השונים, והלקוחות של היועצים הצליחו לגייס את ההלוואה הנחוצה עבורם למרות הרפורמה.

אמנם, מטרת הרפורמה טובה, אך בפועל הביצוע רחוק מלהשביע רצון, ואכן ניתן לראות ירידה דרמטית במספר הבקשות שהוגשו לקבלת הלוואה בערבות מדינה. על פי הנתונים, מתגלה כי איכות הבקשות שהוגשו בעזרת ובליווי יועצי מעוף נמוכה בגלל חוסר ניסיונם בתחום, ובעיקר בגלל העומס הרב שהוטל עליהם. יש הטוענים כי הרפורמה אינה חוקית, וכיום ישנם מאבקים בנושא כדי לשנות את ההנחיות ולמנוע את ההעדפה של הבקשות שהוגשו בעזרת ליווי של יועצי מנוף.

ראוי לציין כי יועץ עסקי מנוסה ובעל ידע רב בתחום הגשת בקשות לקבל הלוואות מקרנות בערבות המדינה מכין בקשה מסודרת ומבוססת על נתוני אמת, הבקשה של היועץ מתאימה לדרישות ולתנאי הסף, הבקשה כוללת נתונים חשובים המסייעים לכלכלנים של הגוף המתאם ולנציגי ועדת האשראי בהתאם לקבל החלטה נכונה ושקולה, ולמעשה לסייע לעסקים הקטנים והבינוניים הכורעים תחת מצוקת האשראי הקיימת.

ייעוץ עסקי וליווי צמוד על ידי הצוות המנוסה של רק תבקש הלוואות לעסקים

צוות היועצים העסקיים של רק תבקש הלוואות צבר ניסיון רב בגיוס הלוואות מקרנות בערבות המדינה, מקרנות מימון ייעודית של הבנקים ומקרנות פילנתרופיות שונות. הניסיון הרב מסייע לכם להגיש בקשה מסודרת ומבוססת על נתונים, כך למעשה אתם משפרים משמעותית את הסיכוי לקבלת ההלוואה הנחוצה לעסק שלכם.

למידע נוסף, לשאלות ולמילוי מקצועי של בקשות לקבל הלוואה בערבות המדינה, אנא השאירו פרטים בטופס שבאתר. יועץ עסקי של רק תבקש הלוואות לעסקים יחזור אליכם בהקדם וילווה אתכם לכל אורך הדרך על מנת שתוכלו לקבל את ההלוואה האטרקטיבית, ובמידת הצורך הוא יסייע לכם בפתרונות מימון ואשראי נוספים.