אישור הקרן להלוואות בערבות המדינה


בנקאי בפגישה עם לקוח בנושא הלוואה
עסקים קטנים ובינוניים נחשבים לקטר הצמיחה של המשק הישראלי, אך למרות חשיבותם ליציבות המשק וליצירת מקומות עבודה חדשים, היזמים נאלצים להתמודד עם כשל מתמשך בגיוס האשראי הנחוץ עבורם. לכן, מדינת ישראל החליטה על הקמת קרן הלוואות בערבות המדינה, או בשמה המלא המוכר יותר – הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה.

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה אחראית בין השאר על ניהול תוכניות סיוע לעסקים חדשים או קיימים. הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים אחראית גם על הקרן בערבות המדינה, ועדת האשראי של הקרן מונה נציגים של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, נציגי הבנק המעמיד את ההלוואה ונציגי הגוף המתאם.

קבל הלוואה לעסק
בתנאים הטובים ביותר
הגש בקשה אונליין וקבל תשובה מיידית
סמן את סכום ההלוואה שברצונך לקבל
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
50,000
2,000,000
סכום נבחר 100,000 ש"ח
פרטי התקשרות ומטרת ההלוואה
אנא הזן את שמך השם נקלט בהצלחה
אנא הזן מספר טלפון נייד הטלפון תקין, ממשיכים!

מה סוג העסק לו דרושה ההלוואה?

עסק חדש
עוסק פטור
עוסק מורשה
חברה בע"מ
אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

נצטרך ממך מספר פרטים נוספים לבדיקת ההלוואה

(זה ייקח פחות מדקה, מבטיחים!)

מהו המחזור השנתי של העסק?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת המחזור השנתי
10,000,000
0

סוג ההלוואה הרצוי

הלוואה בערבות המדינה
סולו מהבנק - (עד 5 ימים)
חוץ בנקאי
לא משנה לי סוג ההלוואה
ממשיכים לוותק החברה

מהו וותק החברה שלך בשנים?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הוותק
20
1

האם יש לך נכסים?

דירה/בית פרטי
מסחרי-משרד, חנות
מגרש
אין נכסים
מצוין! ממשיכים

מה הגיל שלך ?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הגיל
90
18

מאיזה איזור בארץ העסק?

צפון-רמת הגולן והגליל
חיפה והקריות
חדרה, זכרון והעמקים
אזור השרון
אזור המרכז
אזור ירושלים והסביבה
אזור השפלה עד אשקלון
אזור הדרום
אזור אילת והסביבה
מעולה, כמעט וסיימנו

מה מצב חשבון הבנק שלך?

חשבון תקין (לא הוגבל אף פעם)
חשבון תקין (לא הוגבל ב5 שנים האחרונות)
חשבון הוגבל (בחמש שנים האחרונות)
חשבון מוגבל (יש אופציה לערבים)
היה עיקול על החשבון
חזרו שיקים בחשבון

האם יש לך תיקים בהוצאה לפועל?

אין תיקים
יש תיקים
עוברים לשלב הבא

האם יש נכסים בבעלותך?

רכב בבעלותי
דירה ללא משכנתא
דירה עם משכנתא של עד 50%
דירה עם משכנתא של מעל 50%
אין רכב ודירה
אחר

האם יש לך כרטיס אשראי?

כן
לא
שאלה אחרונה וסיימנו

שלב אחרון וסיימנו!

ציין את תחום פעילות העסק והערות נוספות במידה ויש פרט בבקשה את תחום פעילות העסק

הליך אישור הלוואה של הקרן בערבות המדינה

כדאי לדעת כי הליך האישור של הלוואה דרך הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה הוא מורכב יחסית ולכן עשוי להתמשך זמן מה. ההליך מבוסס על ארבעה שלבים עיקריים:

  1. מילוי שאלון ושליחת הטופס באתר המקוון לאחד משני הגופים המתאמים של הקרן.
  2. בחירת בנק מלווה, יש 4 בנקים מהם ניתן לבחור.
  3. בדיקת הבקשה בגוף המתאם ובבנק.
  4. דיון בוועדת האשראי של הקרן בערבות המדינה, הוועדה מורכבת בין השאר מנציג הבנק ונציג הגוף המתאם.

יש להגיש בקשה מסודרת ומפורטת לאחד משני הגופים המתאמים של הקרן. נכון להיום, יש להגיש את הבקשה לחברת ג’.אס.אי מחקר אנליטי או למשרד רואי חשבון עובד בן דוד.

נציגי הגוף המתאם מחויבים, על פי מדיניות הקרן בערבות המדינה, ליצור קשר עם מגיש הבקשה תוך 3 ימי עסקים על מנת לתאם עמו פגישת הכרות, לרוב בבית העסק. לאחר הפגישה במתחם העסק כלכלן מטעם הגוף המתאם מעביר את התרשמותו וחוות הדעת שלו להנהלת הקרן בערבות המדינה. נציג הגוף המתאם יכול לאשר את הבקשה או לדחות אותה, במידה ודחה את בקשתכם ניתן להגיש ערר, חשוב לציין כי נציג הגוף המתאם חייב להעלות בכתב מהן הסיבות לדחיית בקשתכם.

לאחר מכן, הבקשה מועברת לבנק בו בחר היזם המעוניין לקבל הלוואה מהקרן בערבות המדינה, במידה ובחרתם בבנק שמכיר אתכם הליך הטיפול בבקשתכם יהיה לרוב קצר ומהיר. במידה ותחליטו לבחור בנק מלווה אחר שאינו מכיר אתכם, ההליך עשוי להימשך יותר זמן, לרוב כשבועיים. כדאי לדעת כי ועדת האשראי בבנק נפגשת פעם בשבוע כדי לדון בבקשות להלוואה בערבות המדינה.

לאחר שהבנק מגבש את חוות דעתו והמלצותיו, הוא ישלח את עמדתו לנציגי ועדת האשראי של הקרן לעסקים קטנים ובינוניים במדרש הכלכלה. נציגי הקרן דנים בבקשה של היזם, באפשרותם לקבל את המלצת הגוף המתאם ונציגי הבנק או לדחות את הבקשה. במידה והוחלט בוועדת האשראי של קרן ההלוואות לעסקים קנטים ובינוניים לאשר את הבקשה, יוחלט מהו סכום ההלוואה ויקבעו התנאים השונים, לרבות תקופת החזר, ריבית וכדומה.

כמה זמן לוקח לקבל אישור של הקרן בערבות המדינה?

כל מי שמגיש בקשה לקבלת מימון מהקרן לעסקים קטנים ובינוניים מעוניין לדעת כמה זמן לוקח לקבל אישור של הקרן בערבות המדינה. לכן, כדאי לדעת כי הליך קבלת האישור משתנה, אך לרוב תוך חודש בלבד תקבלו תשובה האם בקשתם אושרה או נדחתה.

ראוי לציין כי נציגי ועדת האשראי של הקרן בעברות המדינה מתמודדים עם בקשות רבות, הוועדה נפגשת פעם בשבועיים, ובמידה וישנם עיכובים כמו אי הגשת מסמכים רלוונטיים או בירורים נוספים שיש לבצע, הליך אישור ההלוואה מתארך, למורת רוחו של היזם שהגיש את הבקשה. לכן, מומלץ להיעזר ביועץ עסקי מנוסה ויעיל שמכיר היטב את ההליך לאישור הלוואות מקרן הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים, כך ניתן להימנע מטעויות אנוש במילוי הטפסים ובהכנת תוכנית עסקית, והיזם יכול להתמקד בניהול העסק הקיים או בהכנות הנדרשות לקראת פתיחתו, בעוד היועץ העסקי מסייע לו ומלווה אותו באופן צמוד בכל השלבים, עד לקבלת אישור להלוואה וכמובן קבלת הכסף.

כדאי לדעת כי יועץ עסקי מנוסה מלווה אתכם גם בהליך הנדרש מול הגוף המתאם של הקרן בערבות המדינה, וגם בהליך בדיקת ואישור הבקשה בבנק בו בחרתם. אמנם, כל אחד יכול להגיש בעצמו את הבקשה לקבלת הלוואה דרך הקרן לעסקים קטנים ובינוניים, אך ניתן לקצר את הזמן ולהגדיל את הסיכוי לקבלת ההלוואה הנחוצה עברכם באמצעות ליווי צמוד של יועץ עסקי מנוסה ואמין.

הליך אישור הלוואה בערבות המדינה בזמן קצר

כאמור, הליך האישור של ועדת האשראי של הקרן הלוואות בערבות המדינה עשוי להימשך כחודש ימים, במקרים מסוימים ניתן לקבל אישור להלוואה האטרקטיבית בזמן קצר יותר. כדי לקצר את הזמן מומלץ להיעזר ביועץ עסקי המתמחה בתחום מורכב זה, כמו כן משך הטיפול בבקשה משתנה בהתאם לבחירת הבנק. אם תבחרו בנק מלווה בו מתנהל חשבון העסק, קל יותר לנציגי הבנק לבצע את הבדיקות השונות כדי לקבל החלטה בעניינכם. אם תבחרו בנק שאין לו כל מידע עליכם ועל העסק שלכם, הליך האישור צפוי להימשך זמן רב יותר.

בעזרת ייעוץ מקצועי תוכלו למלא את הטפסים ללא טעויות, לצרף את כל המסמכים הנדרשים לבקשה, ולהגיש מסמכים חשובים נוספים להוכחת נחיצות ההלוואה עבור העסק או המיזם שלכם. מעבר למילוי השאלון חשוב להוכיח כי יש באפשרותכם להחזיר את ההלוואה, להעמיד את הבטוחות בשיעור כ-25% מסכום ההלוואה, ולמעשה לשכנע את ועדת האשראי לאשר עבורכם את ההלוואה האטרקטיבית.

למידע נוסף, לשאלות ולקבלת אישור מהיר יותר להלוואה בערבות המדינה, השאירו פרטים באתר. היועצים המנוסים של רק תבקש הלוואות לעסקים יסייעו לכם להגשים חלום ולקבל את ההלוואה נוחה בערבות המדינה או למצוא פתרונות מימון אטרקטיביים אחרים. השירות באתר הינו ללא עלות וללא התחייבות.

דברים נוספים שיכולים לעניין אתכם:

היתרונות בגיוס הלוואות מדינה לעסקים קטנים

הקרן בערבות המדינה – הדרישות של הכרתם

טיפים לגיוס הלוואה בערבות המדינה