הלוואות לעוסק פטור


טופס חתימה על הלוואה לעסקים

עוסק פטור, נקרא בעבר עוסק זעיר, הוא עצמאי הפועל במחזור עסקאות שנתי נמוך, לכן על פי תקנות המס הוא אינו רשאי לגבות מע”מ מלקוחותיו, ובנוסף הוא אינו רשאי לקבל החזר ולקזז מע”מ בגין הרכישות וההוצאות של העסק. המעמד של עוסק פטור נקבע בלשכת מע”מ על פי גובה ההכנסות השנתי של בית העסק. כדי להיות עוסק פטור בישראל מחזור העסקאות של העצמאי יכול להגיע עד לסכום של 102,292 ₪, נכון לשנת 2022.

ראוי לציין כי עוסק פטור נחשב לצורת ההתאגדות העסקית הזולה ביותר, ויש יתרונות וחסרונות לפתיחת תיק עוסק זעיר (פטור) ברשויות המס, עליהם נרחיב בהמשך הכתבה. יש בעלי מקצוע ועיסוקים שונים הקבועים בחוק (סעיף 13 לתקנות מס ערך מוסף), שאינם רשאים לפתוח עוסק פטור אלא רק עוסק מורשה, ללא תלות בגובה מחזור העסקאות, לדוגמה רואי חשבון, עורכי דין, מהנדסים, יועצים, אדריכלים, רופאים ועוד.

קבל הלוואה לעסק
בתנאים הטובים ביותר
הגש בקשה אונליין וקבל תשובה מיידית
סמן את סכום ההלוואה שברצונך לקבל
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
50,000
2,000,000
סכום נבחר 100,000 ש"ח
פרטי התקשרות ומטרת ההלוואה
אנא הזן את שמך השם נקלט בהצלחה
אנא הזן מספר טלפון נייד הטלפון תקין, ממשיכים!

מה סוג העסק לו דרושה ההלוואה?

עסק חדש
עוסק פטור
עוסק מורשה
חברה בע"מ
אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

נצטרך ממך מספר פרטים נוספים לבדיקת ההלוואה

(זה ייקח פחות מדקה, מבטיחים!)

מהו המחזור השנתי של העסק?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת המחזור השנתי
10,000,000
0

סוג ההלוואה הרצוי

הלוואה בערבות המדינה
סולו מהבנק - (עד 5 ימים)
חוץ בנקאי
לא משנה לי סוג ההלוואה
ממשיכים לוותק החברה

מהו וותק החברה שלך בשנים?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הוותק
20
1

האם יש לך נכסים?

דירה/בית פרטי
מסחרי-משרד, חנות
מגרש
אין נכסים
מצוין! ממשיכים

מה הגיל שלך ?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הגיל
90
18

מאיזה איזור בארץ העסק?

צפון-רמת הגולן והגליל
חיפה והקריות
חדרה, זכרון והעמקים
אזור השרון
אזור המרכז
אזור ירושלים והסביבה
אזור השפלה עד אשקלון
אזור הדרום
אזור אילת והסביבה
מעולה, כמעט וסיימנו

מה מצב חשבון הבנק שלך?

חשבון תקין (לא הוגבל אף פעם)
חשבון תקין (לא הוגבל ב5 שנים האחרונות)
חשבון הוגבל (בחמש שנים האחרונות)
חשבון מוגבל (יש אופציה לערבים)
היה עיקול על החשבון
חזרו שיקים בחשבון

האם יש לך תיקים בהוצאה לפועל?

אין תיקים
יש תיקים
עוברים לשלב הבא

האם יש נכסים בבעלותך?

רכב בבעלותי
דירה ללא משכנתא
דירה עם משכנתא של עד 50%
דירה עם משכנתא של מעל 50%
אין רכב ודירה
אחר

האם יש לך כרטיס אשראי?

כן
לא
שאלה אחרונה וסיימנו

שלב אחרון וסיימנו!

ציין את תחום פעילות העסק והערות נוספות במידה ויש פרט בבקשה את תחום פעילות העסק

נשאלת השאלה מי מציע הלוואה לעוסק פטור ובאיזה תנאים? מאחר והקרן לעסקים קטנים ובינוניים אינה מציעה הלוואות לעוסקים פטורים, למעט ההחלטה לספק הלוואות גם לעוסקים פטורים בתקופת משבר הקורונה, רבים מהעצמאים עם מחזור העסקאות הנמוך מתקשים לקבל אשראי והלוואות מהבנקים ומחברות למימון חוץ בנקאי. במקרים מסוימים ניתן לקבל הלוואה לעוסק זעיר דרך קרן ההלוואות בערבות המדינה, אך העוסק נדרש להתחייב להפוך לעוסק מורשה או לחברה בע”מ על מנת לקבל את המימון.

הלוואה לעוסק זעיר

מהיכן ניתן לקבל הלוואות לעוסק פטור? יש מספר מקורות אליהם תוכלו לפנות בבקשה להלוואה לעסק שלכם. תחום ההלוואות הוא מאוד תחרותי ויש מספר גופים שילחמו על כל לקוח ולכן, כדאי לבחון מספר הצעות ממספר גופי

כפי שהבנתם, הלוואה לעוסק זעיר היא לא משימה פשוטה, הסיבה העיקרית לכך נובעת מהעובדה שהבנקים וחברות המימון מעדיפים שלא לקחת סיכונים מיותרים לכספם. יש לציין כי עשרות אלפי עסקים נסגרים מדי שנה, חלקם לא מצליחים לשרוד שנת עסקים אחת. הבנקים מודעים לקשיים הפיננסיים של העסקים הזעירים, ולעצמאים אין מספיק ביטחונות להעמיד לטובת הבנק או חברת המימון כדי לקבל הלוואה נוחה עם ריבית משתלמת ולתקופה של 5 שנים או יותר.

מצוקת האשראי מקשה מאוד על עסקים זעירים עם מחזור מכירות שנתי עד 102,292. בהיעדר אפשרות לקחת הלוואה מהקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה, העצמאים בעלי העסק הזעיר נדרשים למצוא פתרונות חלופיים. כדי לאתר מקורות מימון המספקים הלוואות לעוסק זעיר מומלץ לפנות ליועצים המנוסים של פורטל רק תבקש. אם העוסק הזעיר מעוניין לקחת הלוואה מהקרן בערבות המדינה עליו להגיש בקשה להלוואה במסלול עסקים בהקמה, מסלול זה מאפשר לו לקחת הלוואה נוחה עד 500,000 ₪, לתקופה של עד 5 שנים, עם אפשרות לגרייס לחצי שנה, אך כדי לקבל את הכסף הוא חייב להפוך לעוסק מורשה, לכן יש לבצע היתכנות כלכלית ולהכין תוכנית עסקית על מנת לשקול אפשרות זו ולבדוק מה היתרונות והחסרונות עבור העסק הזעיר.

היועצים שלנו מכירים את כל האפשרויות והפתרונות היצירתיים לקבלת הלוואות לעוסק פטור. יש פתרונות המאפשרים לכל עוסק פטור לקבל הלוואה מיידית ולכל מטרה החל מסכום של 10,000 ₪, ללא ערבים וביטחונות, ועד כ-400,000 ₪. ככל שהסכום המבוקש גבוה יותר, כך העוסק הפטור יידרש ליותר ביטחונות, ובנוסף תנאי ההלוואה צפויים להיות קשוחים יותר. יש לשקול האם הריבית משתלמת וחשוב לבדוק כיצד להחזיר את ההלוואה בזמן ולא להסתכן בקנסות, ריבית פיגורים, הוצאה לפועל וכדומה.

אגב, עוסק פטור בעל ותק של 4-2 שנים נחשב ללווה בטוח יותר אצל הבנקים וחברות המימון החוץ בנקאי. חברות המימון יכולות לבצע בדיקת נתוני אשראי של העוסק הפטור, ואם הנתונים מוכיחים כי הוא יכול להחזיר את הלוואה בזמן, בדרך כלל הוא יקבל הצעה להלוואה נוחה עם ריבית ממוצעת כפי שנהוג בהלוואות לעסקים בינוניים או בריבית מעט יקרה יותר.

המומחים של רק תבקש עונים על השאלות הנפוצות שלכם

מי נותן הלוואה לעוסק פטור?

💡 עוסק פטור יכול לקבל הלוואות בתנאים נוחים יחסית דרך הבנקים המסחריים ובאמצעות החברות למימון חוץ בנקאי. ברוב המקרים גופי המימון יציעו לעוסק פטור הלוואה לכל מטרה, הם יגבילו את סכום ההלוואה בהתאם לסיכונים ולרוב הם ידרשו גם ערב אחד או שניים וביטחונות מתאימים לסכום ההלוואה המבוקש.
כדי לקבל הלוואה לעוסק פטור כדאי לפנות לבנקים, לחברות כרטיסי האשראי ולחברות המימון החוץ בנקאי הפועלות בהיתר מטעם משרד האוצר. אפשרות נוספת לקבלת הלוואות לעוסק פטור היא באמצעות פלטפורמות ההלוואה החברתית, ויש גם קרנות ייעודיות המציעות הלוואה נוחה לעסקים זעירים וקטנים, בדרך כלל לצורך פתיחת העסק או להשקעה.
קרנות מימון פילנתרופיות מציעות מגוון מסלולי הלוואה לעסקים הקטנים, גם לעוסקים פטורים, בהתאם למדיניות ולקריטריונים שהם קבעו.

מה גובה ההלוואה שעוסק פטור יכול לקבל?

💡 סכום ההלוואה לעוסק הפטור תלוי בכמה גורמים כמו מטרת ההלוואה, מחזור עסקאות שנתי, היסטוריית אשראי של העוסק, ותק של העסק ותקופת ההלוואה. הבנקים וחברות למימון חוץ בנקאי בדרך כלל יציעו הלוואה לכל מטרה עד לסכום של 100,000 ₪, חלק מהבנקים מאפשרים הלוואה לעוסק הפטור עד לסכום של 50,000 ש"ח. עוסק פטור יכול לקבל הלוואה עד 150,000 ₪ לרכישת רכב לבית העסק.
אם יש לעוסק הפטור ותק של 4 שנים ויותר, וכל עוד נתוני האשראי שלו תקינים, ברוב המקרים הוא יוכל לגייס הלוואות לעסק הקטן שלו עד לסכום של 400,000 ₪.

האם עוסק פטור יכול לקבל אישור להלוואה דרך הקרן לעסקים בערבות המדינה?

💡 הקרן לעסקים קטנים ובינוניים אינה מאשרת בקשות של עוסקים זעירים. האפשרות היחידה היא להגיש בקשה מסודרת הכוללת תוכנית עסקית מפורטת, עדיף בעזרת יועץ עסקי מנוסה, אך העוסק הפטור חייב להתחייב כי אם הוא יקבל את כספי ההלוואה הוא ישנה את צורת ההתאגדות במע"מ לעוסק מורשה או לחברה בע"מ.

מהם היתרונות של עוסק פטור?

• הוראות ניהול הספקים ופנקסי החשבונות של עוסק פטור, לפי סעיף 2 א' להוראות ניהול ספרים, הן הקלות ביותר לעומת שאר צורות ההתאגדות העסקית.
• עוסק פטור נדרש להגיש דיווח שנתי למע"מ רק פעם אחת בשנה, לעומת הדיווח התקופתי (חודשי או דו חודשי) של עוסק מורשה.
• אין צורך לגבות מע"מ ולהעביר את הסכום לרשות המסים.
• שכר טרחה נמוך לרואה חשבון בגלל התדירות הנמוכה של מילוי והגשת הדיווחים לרשויות המס.
• עוסק פטור יכול להגיש דוח מקוצר למס הכנסה.
• הקלות שונות מרשות המסים, למשל פטור אוטומטי מניכוי מס במקור לאחר מיד הקמת העסק ותחילת הפעילות העסקית.

מהם החסרונות של עוסק פטור?

• תדמית של עסק קטן, בעיקר מצד לקוחות עסקיים.
• עוסק פטור אינו רשאי לגבות מע"מ, לכן הוא לא יכול לקזז מע"מ תשומות. כלומר, הוא לא יכול להתקזז על המע"מ בגין ההוצאות השוטפות והרכישות עבור בית העסק.
• עוסק פטור לא יכול להשתתף במכרזים ולקבל עבודות בסדר גודל גבוה.
• התקרה של עוסק פטור גורמת לעצמאי מגבלה פסיכולוגית מאחר והוא עושה ככל יכולתו להישאר מתחת לתקרה הקבועה בתקנות, וכך למעשה הוא מגביל את פוטנציאל הצמיחה של העסק.
• אין אפשרות לקבל הלוואות נוחות דרך הקרן בערבות המדינה, אלא אם מתחייבים להפוך לעוסק מורשה.

בפורטל רק תבאם אתה עוסק פטור הזקוק להלוואה לכל מטרה בריבית נוחה –  השאר פרטיך בטופס למטה ותוך זמן קצר המומחים של רק תבקש יתאימו לך הלוואה משתלמת בהתאמה אישית