הלוואה כנגד שיעבוד נכס קיים

506*178 באנר הלוואה כנגד שיעבוד נכס קיים

צריכים הלוואה נוחה לכל מטרה? מעוניינים לקחת הלוואה גדולה מהבנק ונדרשתם להעמיד בטוחות כנגד ההלוואה? המומחים של רק תבקש יסייעו לכם לקבל הלוואה כנגד נכס קיים הנמצא בבעלותכם.

קבל הלוואה
בתנאים הטובים ביותר
הגש בקשה אונליין וקבל תשובה מיידית
סמן את סכום ההלוואה שברצונך לקבל
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
3,000
400,000
סכום נבחר 30,000 ש"ח
פרטי התקשרות ומטרת ההלוואה
אנא הזן את שמך השם נקלט בהצלחה
אנא הזן מספר טלפון נייד הטלפון תקין, ממשיכים!
מה היא מטרת ההלוואה?
קניית רכב
משכנתא לדירה
שיפוץ לדירה
סגירת חובות
חופשה
אירוע
הלוואה לעסק
מטרה אחרת
אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.
נצטרך ממך מספר פרטים נוספים לבדיקת ההלוואה
(זה ייקח פחות מדקה, מבטיחים!)
מה הגיל שלך?
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הגיל
80
18
מצב משפחתי?
רווק
נשוי
גרוש
אלמן
ממשיכים לרמת הכנסה
מה ההכנסה החודשית שלך?
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
100,000
2,000
מצב תעסוקתי
שכיר
בעל עסק
גמלאי
לא עובד
עוד כמה פרטים קטנים
מה ההכנסה החודשית של בן/בת הזוג שלך
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
100,000
2,000
כמה ילדים מתחת לגיל 5 יש לך?
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת מספר הילדים
10
0
האם יש לך ילדים עם צרכים מיוחדים?
כן
לא
איזה כרטיס אשראי יש לבן/בת זוגך?
ויזה
ישראכרט
מאסטרקרד
אמריקן אקספרס
דיינרס
דיירקט
אחר
אין כרטיס
תודה! ממשיכים
האם היו לך הפסקות עבודה ב 6 השנים האחרונות?
כן
לא
תודה! ממשיכים
האם בוצע פדיון של הפנסיה מחברות הביטוח ב 6 השנים האחרונות?
כן
לא
תודה! ממשיכים
מה הותק שלך במקום העבודה?
הזז את העיגול לבחירת שנות הוותק בעבודה
20
0
האם יש לך קרן השתלמות?
כן
לא
מהיכן אתה בארץ?
צפון-רמת הגולן והגליל
חיפה והקריות
חדרה, זכרון והעמקים
אזור השרון
אזור המרכז
אזור ירושלים והסביבה
אזור השפלה עד אשקלון
אזור הדרום
אזור אילת והסביבה
עוברים לשלב הבא
האם חזרו לך צ'קים או הוראות קבע בשנתיים האחרונות?
כן
לא
עוברים לשלב הבא
האם יש הלוואה נוספת?
כן
לא
בחר את סכום ההלוואה
3,000
400,000
האם קיבלת בתקופה האחרונה סירוב מהבנק להלוואה?
כן
לא
יש סיכוי שמגיע לך כסף ממס הכנסה
האם תרצה שנעשה בדיקת החזר מס עבורך?
כן
לא
עוד טיפה!
האם יש לך תיקים בהוצאה לפועל?
אין תיקים
יש תיקים
קיבלנו
ההחזר החודש חונק אותך?
מעוניין להפחית משמעותית את ההחזר החודשי?
כן
לא
מה גובה החוב/הלוואות?
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת גובה החוב
1,000,000
10,000
תודה! ממשיכים
האם תהיה מעוניין למחוק BDI שלילי?
(לבעלי BDI שלילי בלבד)
כן
לא
שאלה אחרונה וסיימנו
האם יש נכסים בבעלותך?
(משפר את דרוג האשראי)
דירה
בית פרטי
נכס מסחרי חנות/משרד
מגרש/קרקע
אין נכסים
אחר
איזה כרטיס אשראי יש לך?
ויזה
ישראכרט
מאסטרקרד
אמריקן אקספרס
דיינרס
דיירקט
אחר
אין כרטיס
האם לבן/בת זוגך יש כרטיס אשראי?
כן
לא
האם ברצונך לקבל את ההלוואה בצ'קים?
כן
לא
שלב אחרון וסיימנו! מלא רק מספר ת"ז ותאריך לידה וההלוואה בדרך!
תעודת זהות(הכרחי לאישור ההלוואה)
מספר ת"ז שגויה או חסרה
תאריך לידה(הכרחי לאישור ההלוואה)
תאריך לידה אינו תקין הפרטים תקינים! לחץ על הגש בקשה להלוואה

מה זה הלוואה כנגד נכס?

בעלי דירות ובעלי נכסים שווי ערך אחרים יכולים לקבל אישור מהבנק ולקחת הלוואה כנגד שיעבוד הנכס הקיים הנמצא בבעלותם. יש לציין כי הלוואה כנגד נכס הייתה פופולרית מאוד בשנים האחרונות בעיקר בקרב משפרי דיור ורוכשי דירה חדשה. עם זאת, באוקטובר 2021 הודיע המפקח על הבנקים על איסור לתת הלוואה כנגד שעבוד נכס קיים על מנת לרכוש דירה נוספת, ולמעשה כיום ניתן לקבל הלוואה כנגד נכס קיים רק למטרות אחרות.

באופן כללי, כל אדם המחזיק דירה בבעלותו יכול לפנות אל אחד מהבנקים המסחריים כדי לקחת הלוואה נוחה עם ריבית אטרקטיבית בתמורה לשעבוד הנכס בבעלותו. הלווה חייב לשעבד את הנכס כנגד ההלוואה מהבנק, ומאחר וההלוואה אינה נחשבת כמסוכנת בעיני הבנק ניתן לקבל סכום גדול וליהנות מריביות נמוכות ומפריסת תשלומים ארוכה, עם תשלום חודשי נמוך יחסית.

חשוב לציין כי הלוואה כנגד שעבוד נכס קיים סייעה ללא מעט ישראלים לרכוש דירת מגורים ראשונה או דירה נוספת להשקעה. כך לדוגמה, במגזר החרדי ההורים סייעו לילדים שלהם לרכוש נכס למגורים באמצעות הלוואות כנגד שיעבוד הדירה שלהם. גם משקיעים בתחום הנדל"ן הצליחו לגייס הון עצמי גבוה באמצעות שיעבוד הדירה שלהם כנגד הלוואה. שיטה זו אפשרה למשכן נכס קיים ולקבל הלוואה עד 50% מערכו, כלומר אנשים שרצו לקנות דירת מגורים יכלו ליצור לעצמם בסיס נוח וזמין להון עצמי גבוה ומשמעותי.

לאור השינוי עליו הוחלט בבנק ישראל, אין יותר אפשרות לקחת הלוואה כנגד שיעבוד נכס קיים, למעט משפרי דיור שעדיין לא סיימו את עסקת קניית הדירה החדשה ומכירת הדירה הישנה, לכן הם זקוקים להלוואת גישור להשלמת העסקה. יחד עם זאת, בפיקוח על הבנקים פרסמו כי משפרי דיור שטרם סיימו את עסקת הרכישה והמכירה יוכלו לקבל הלוואת גישור כנגד שיעבוד הדירה הקיימת, כל עוד סכום ההלוואות בשיעבוד הדירה אינו עולה על 50% משווי הנכס, ונקבע תנאי נוסף הקובע כי סכום ההלוואה לא יהיה גבוה מהסכום הנדרש להשלמת המימון בעסקת הרכישה של הדירה החדשה.

ריבית ממוצעת על הלוואה כנגד נכס

ריבית על הלוואות שלא לדיור מושפעת בבטוחה ובאיכות הלקוח, כמו גם בנתוני האשראי שלו. ריבית להלוואה כנגד נכס נמוכה יותר מאשר ריבית על הלוואה לכל מטרה וללא בטחונות. אם קיבלתם הצעה עם ריבית גבוהה יותר מהממוצע כדאי להתמקח על הריבית ולהשוות הצעות מכמה בנקים וחברות למימון חוץ בנקאי.

מועד לקיחת ההלוואה/תקופת ההלוואה עד 3 חודשים עד שנה עד 5 שנים
ינואר 2022 3.99 5.57 3.82
מרץ 2022 3.96 6.24 3.95

למי מתאים הלוואה כנגד נכס?

הלוואה לכל מטרה כנגד שיעבוד נכס קיים מיועדת ללקוחות פרטיים או עסקיים. זו הלוואה לכל מטרה, כל עוד המטרה אינה גיוס הון עצמי ורכישת דירת מגורים חדשה או דירה להשקעה. לכן, ניתן לשעבד נכס קיים לטובת הבנק או לטובת חברה למימון חוץ בנקאי, ואפשר להשתמש בכסף למגוון מטרות כגון: שיפוץ מקיף בבית או בדירה, סגירת חובות, פירעון של הלוואות פתוחות וקיימות, מימון אירועים משפחתיים כמו חתונות ומסיבות בר ובת מצווה, מימון חופשה בארץ או בחו"ל ועוד.

כדאי לדעת כי הלוואה כנגד נכס יכולה להתאים גם לבעלי נכסים החווים בעיות אשראי קשות, לדוגמה BDI שלילי, שיקים חוזרים, תיק בהוצאה לפעול, פיגור בהחזרי הלוואה או משכנתא וכיוצא בזה. במקרים אלה, הבנק או הגוף הפיננסי המלווה יבצע בדיקה מעמיקה הן של הלקוח ויכולת ההחזר שלו והן של טיב הנכס, כמו גם היחס של שיעור המימון המבוקש.

האם ניתן לקחת הלוואה כנגד נכס להסדר חוב?

כתוצאה ממשבר הקורונה המתמשך ובעקבות יוקר המחיה והמחירים העולים ללא הפסקה, לא מעט ממשקי הבית נקלעו לקשיים כלכליים. כמו כן, רבים ממשקי הבית בארץ חיים מהלוואה להלוואה, הם מתקשים לצאת ממעגל זה, לכן כדאי לדעת כי יש אפשרות לקחת הלוואה כנגד נכס על מנת להסדיר חובות שונים.

למעשה, הלוואה כנגד שעבוד נכס קיים מהווה פתרון פיננסי משתלם, נוח ואטרקטיבי גם מבחינת ריביות ותנאים במקרים הבאים:

תיקים פתוחים בהוצאה לפועל – אם יש לכם תיק או כמה תיקים פתוחים בהוצאה לפועל מומלץ להסדיר את החובות באמצעות נטילת הלוואה כנגד הנכס הקיים. יש לציין כי ניתן לקחת הלוואה זו גם אם אתם מוגבלים בחשבון העובר ושב שלכם בבנק.

סגירת הלוואות פתוחות – ישראלים רבים חיים מהלוואה להלוואה, יש משקי בית שלקחו מספר הלוואות במקביל אך הם מתקשים להתנהל פיננסית ולעמוד בהוצאות השוטפות, כאשר עליהם לעמוד גם בתשלומי ההחזר החודשיים של ההלוואות הקיימות עם הריבית היקרה. לכן, ניתן לקחת הלוואה כנגד שיעבוד נכס בריבית נמוכה ואטרקטיבית, לסגור את ההלוואות הפתוחות ולצאת לדרך חדשה.

סגירת חובות והסרת עיקולים – אם יש לכם חובות משמעותיים לרשויות או לגורמים אחרים, ואם הוטלו עליכם עיקולים שונים, באפשרותכם לקחת הלוואה כנגד הדירה הקיימת שבבעלותכם, להסיר את העיקול, לסגור חובות ועוד.

בנוסף, הלוואות כנגד נכס קיים יכולות להתאים ליזמים המעוניינים להקים עסק חדש ולאנשי עסקים. אם אתם בעלי עסק הנמצא בקשיים כלכליים תוכלו לקבל הלוואה נוחה בריבית נמוכה כנגד נכס קיים, והכסף יוכל לשמש אתכם להסדר חוב פתוח, לסגירת הלוואות, לכיסוי חובות לרשויות ולהשקעה בעסק.

הלוואה כנגד נכס קיים – פתרון מהיר, נוח ומשתלם

כל נכס הנמצא בבעלותכם שווה הרבה כסף ובאפשרותכם למנף אותו למטרות שונות ומגוונות. אם אתם פונים לבנק ומבקשים הלוואה לכל מטרה, הבנק יבצע בדיקות קפדניות וידרוש מכם להעמיד בטוחות (החתמת ערבים, שעבוד תוכניות חיסכון ופיקדונות וכו') בהתאם לסכום ההלוואה שביקשתם. כאשר מבקשים הלוואה בסכום גדול, הבנק חושש לכספו, לכן במקרה זה כדאי לשקול הלוואה כנגד שיעבוד נכס קיים.

כאשר הבנק מאשר את ההלוואה כנגד הנכס הקיים הוא אינו זקוק לביטחונות נוספים מאחר והנכס משמש כבטוחה. בנוסף, הבנק יאשר הלוואה ארוכת טווח עם ריבית משתלמת מאחר והנכס מקנה לו ביטחון, לכן תוכלו לפרוס את תשלומי ההחזר לאורך תקופה ממושכת.

איך לוקחים הלוואה כנגד משכון נכס?

ברוב המקרים לוקחים הלוואה כנגד משכון נכס קיים כאשר זקוקים לסכום כסף גדול ומשמעותי. ככל שסכום ההלוואה גבוה יותר – כך הבנק יקשיח את עמדותיו וידרוש תנאים רבים יותר. כדי לקבל אישור להלוואה כנגד משכון הנכס הקיים עליכם להגיש בקשה לבנק, כיום יש בנקים מסחריים המאפשרים להגיש את הבקשה באתר המקוון ובצורה דיגיטלית ללא הגעה לסניף.

הדרך הבטוחה, היעילה והמשתלמת ביותר לקבל הלוואה כנגד שעבוד נכס היא דרכנו. המומחים של פורטל רק תבקש עובדים בשיתוף פעולה עם הבנקים המובילים, חברות מפוקחות למימון חוץ בנקאי, חברות ביטוח, קרנות מימון שונות וגופים פיננסיים נוספים. אנו עורכים מכרז בין הגופים הפיננסיים על מנת להתאים עבורכם את הלוואה המתאימה לכם ביותר.

כאשר מחליטים לקחת הלוואה כנגד שיעבור נכס ריבית מהווה גורם מרכזי לבחירת הגוף הפיננסי, אך ישנם שיקולים נוספים כמו הצמדה למדד, תנאי החזר, פריסת תשלומים, עמלת פירעון מוקדם ועוד.

משפרי דיור הזקוקים לסכום ההלוואה כדי לסגור עסקה ולכוש דירה חדשה, ולרוב גם מרווחת יותר, יכולים לקבל אישור להלוואה כנגד הדירה הקיימת שנמצאת בבעלותם. אגב, הם יכולים לקבל אישור מהבנק להלוואה כנגד הנכס הקיים גם אם הם משלמים משכנתא, אך סכום ההלוואה יהיה נמוך יותר. לאחר רכישת הדירה החדשה, עליכם למכור את הדירה הישנה וכך תוכלו לפרוע את ההלוואה שלקחתם כנגד שיעבוד הדירה הישנה.

הלוואה חוץ בנקאית כנגד נכס

בעזרת המומחים של רק תבקש ניתן לקחת הלוואה חוץ בנקאית כנגד נכס קיים, בריבית נוחה ובהתאמה אישית מלאה ליכולת ההחזר שלכם. במקרים מסוימים ההלוואה החוץ בנקאית כנגד שיעבוד נכס קיים תהיה יקרה יותר מבחינת ריביות לעומת הריבית שהבנקים מציעים, אך זו אופציה משתלמת ונוחה אם הבנקים מסרבים לתת לכם הלוואה כנגד הנכס ויש להלוואה החוץ בנקאית יתרונות נוספים.

היועצים שלנו עונים על השאלות שלכם על הלוואה כנגד נכס:

מה זה הלוואה כנגד נכסים?

💡 הלוואה כנגד נכס היא הלוואה שניתנת במהירות ובתנאים אטרקטיביים על ידי מתן ההלוואה כנגד רישום הערת אזהרה בטאבו וזאת למרות שלנכס קיימת משכנתא רשומה בבנק. ניתן להשתמש בהלוואה זו לכל צורך - לדוגמת כיסוי חובות, הלוואה לפיתוח עסקי, עזרה לילדים ובכלל כהלוואה לכל מטרה.

איך לוקחים הלוואה כנגד נכס?

💡 הדרך הטובה ביותר לקבל הלוואה כנגד נכס היא להתייעץ עם המומחים שלנו שעובדים בשיתוף עם קרנות וגופים מפוקחים ובעלי רישון והיתר עסקא הלכתי, וכל זה בכדי שתקבל את הפתרון ההוגן והמהיר ביותר בפריסה מותמאמת ובריביות תחרותיות.

מי נותן הלוואה כנגד נכס?

💡 ישנם גופים רבים מהם ניתן לקבל הלוואה כנגד נכס- בנקים, חברות מימון פרטיות, חברות מימון חברתיות (כמו בלנדר). אנחנו ממלצים בחום להתייעץ עם מומחה מטעמנו שיכול להתאים את הגוף המלווה לצורכי הלווה, כך שתקבל את תנאי ההלוואה הטובים ביותר.

למי מיועדת ההלוואה ע"י רישום הערת אזהרה?

💡 הלוואה כנגד נכס (רישום הערת אזהרה) מיועדת לבעלי נכסים שהמשכנתא שלהם אינה עולה על 60% משווי הנכס, כמובן בהתאם לשמאות שנבדקת מראש. במידה ועומדים בקריטריון של נכס עם משכנתא נמוכה מ60% ניתן לקחת את הלוואה זו לכל מטרה.

הבנק סירב לתת הלוואה, האם מסלול של רישום הערת אזהרה יהיה הפתרון עבורי?

💡 לרוב התשובה היא כן. הלוואה כנגד נכס יכולה להוות פתרון למספר רב של בעיות אשראי לדוגמת - BDI שלילי, תיקים בהוצאה לפועל, חזרה של צ'קים, פיגורים בהחזר הלוואות ועוד. כמובן שזה יצריך בדיקה קפדנית של טיב הלקוח, טיב הנכס ויחס שיעור המימון. לקבלת מענה מהיר פנו אלינו

למי מתאים הלוואה כנגד נכס?

💡 הלוואה כנגד שיעבוד של נכס קיים, כמו דירת מגורים, הנמצא בבעלות שלכם מתאימה למקרים שבהם עליכם לגייס סכום כסף גדול ולמי שמעוניין בפריסת תשלומים לטווח ארוך. כדי לקבל את ההלוואה הנוחה עליכם להוכיח בעלות על הנכס. ההלוואה מתאימה גם למי שזקוק לסכום כסף לטווח קצר, כמו במקרה של משפרי דיור, ליזמים ולאנשי עסקים, ולמי שמעוניין לסגור חובות לרשויות השונות וזקוק לפתרון נוח ולהלוואה בריבית נמוכה.
בנוסף, כדאי לשקול הלוואה זו אם לקחתם מספר הלוואות קטנות בריבית יקרה, כך תוכלו לסגור את ההלוואות היקרות, לפרוס את תשלומי ההחזר לתקופה ארוכה וליהנות מריביות נמוכות ומשתלמות יותר.

מהם היתרונות המרכזיים של הלוואה כנגד שיעבוד נכס?

💡
• ריביות נוחות יחסית בהשוואה לריבית הממוצעת במסגרת הלוואות אחרות.
• פריסת תשלומים ארוכה.
• תשלום חודשי נמוך, בהתאם לפריסת התשלומים.
• אין צורך להחתים ערבים כדי לקבל אישור להלוואה כנגד הנכס הנמצא בבעלותכם.
• ניתן לפרוע הלוואות קטנות פתוחות עם ריבית יחסית גבוהה ולחסוך הרבה מאוד כסף.
• הליך יחסית מהיר לאישור הבקשה לקבלת ההלוואה כנגד שעבוד נכס קיים.

איך עובד המנגנון של הלוואה כנגד שיעבוד נכס?

💡 הלוואה לבעלי נכס מוצעת על ידי הבנקים המסחריים וחברות מפוקחות בתחום המימון החוץ בנקאי. יש להגיש בקשה מסודרת לקבלת ההלוואה עם מסמכים המוכיחים בעלות על נכס כלשהו.

האם ניתן לקחת הלוואה כנגד נכס כדי לרכוש דירה להשקעה?

💡 לאחרונה הודיע הפיקוח על הבנקים על איסור גורף לאשר הלוואה כנגד נכס למשקיעי נדל"ן. בנק ישראל מעוניין לצנן את שוק הדיור ואת שוק המשכנתאות, לכן הוחלט שלא לאפשר למשקיעים למנף את הנכס הקיים שבבעלותם כדי לגייס הון למימון העסקה לרכישת דירה להשקעה.

מה גובה ההלוואה שניתן לקבל כנגד שיעבור נכס קיים?

💡 יש הבדלים משמעותיים בין הבנקים לבין חברות למימון חוץ בנקאי, לכן חשוב לערוך סקר שוק יסודי ולהשוות הצעות מכמה גופים. ברוב המקרים, הבנקים מוכנים לאשר הלוואה כנגד שעבוד דירה או נכס אחר עד לסכום של 60% משווי הנכס הקיים, בהתאם להערכת שמאי מטעם הבנק. במקרים מסוימים ניתן לקבל אישור להלוואה עד 70% משווי הנכס. אם יש משכנתא פעילה על הנכס אותו רוצים לשעבד לטובת הבנק, המגבלה של עד 60% כוללת בתוכה את סכום המשכנתא שנותר לכם לפרוע. לדוגמה, אם שווי הדירה שלכם הוא 2 מיליון ₪, וקיימת הלוואת משכנתא של 500,000 ₪, הבנק יציע הלוואה של עד 700,000 ₪.

לסיכום, הלוואה כנגד נכס קיים לוקחים רק בעזרת המומחים של פורטל רק תבקש – השאירו פרטים בטופס למטה ואנו נחזור אליכם בהקדם עם הצעות אטרקטיביות להלוואה כנגד שיעבוד נכס קיים.